ІРПІНЬ ТУРИСТИЧНИЙ

 Ніна Костенко

 В Києві у Будинку вчених відбулася презентація інформаційно – туристичного центру, мета якого пропаганда та розвиток туризму Ірпінського краю

Наше Приірпіння – це край з багатим історичним минулим, має чимало визначних місць, які можуть бути представлені як екскурсійні об’єкти. До того ж,  Приірпіння– це не лише пам’ятки історії та архітектури, а й особистості, які в різні роки внесли у розбудову науки та культури світового рівня свій внесок (перш за все, це  письменники: Михайло Булгаков, який написав « Майстра і Маргариту», «Дні Турбіних», «Собаче серце», Микола Носов, який є автором трилогії про улюбленого дитячого героя Незнайка, Борис Пастернак, лауреат Нобелівської премії, який в Ірпені знайшов свою музу Зінаїду Нейгауз і якій присвятив цикл віршів під промовистою назвою «Друге народження», Максим Рильський, Григорій Кочур, Дмитро Паламарчук. В Приірпінні жили та творили  корифеї українського живопису Микола Мурашко, Федір Кричевський, Володимир Сидорук, Матвій Донцов, Борис Піаніда  та багато інших. В  Ірпеніпровела найкращі роки свого життя відома співачка Оксана Петрусенко. З Приірпінням пов’язана історія  української  школи гомеопатії, фундатором якої був Дем’ян Попов, який жив з 1930 року в Ірпеніта багато інших).Проте за всю історію існування Ірпеня ( до речі, у  2012 році виповнюється 110 років з дня заснування населеного пункту з  назвою Ірпінь) не було аналогів створення інформаційно – туристичного центру, який би займався пропагандою та розвитком місцевого туризму. Щоправда,  у  нашому регіоні у 80 – 90 роках минулого століття існувало екскурсійне бюро у м. Бучі, але це був філіал Київського обласного бюро подорожей та екскурсій і його робота протягом 10 років була спрямована, здебільшого, на виїзні тури до м. Києва. Тому це завдання покладено на новий структурний підрозділ відділу культури  та туризму – інформаційно – туристичний центр , який розпочав свою роботу з 1 жовтня з реалізації проекту «Ірпінь туристичний».

Директор ІТЦ Олена Плаксіна, презентуючи  його  в київському Будинку вчених, зазначила, що «не зважаючи на те, що складна історія ХХ сторіччя  змінила обличчя нашого міста, викреслила  імена не лише  багатьох видатних  земляків, зруйнувала чимало пам’яток архітектури, ми робимо спробу донести до нового покоління ХХ1 століття той історичний та культурний пласт, над яким працювало багато попередніх поколінь. Саме тому

 

інформаційно – туристичний центр вбачає своїм головним завданням – розробку  туристичних регіональних маршрутів, створення  реєстру пам’яток історії та культури та бази даних  про всі історичні об’єкти нашого регіону.Іншим напрямком роботи   ІТЦ є створення карти туристичної  інфраструктури нашого регіону,  а саме наявність готелів, ресторанів, конференц- залів, спортивних об’єктів, які будуть задіяні в реалізації програми «Ірпінь туристичний». Окрім цього, ІТЦ  має на меті створення відео – та  фототеки, видавництво літератури, листівок, буклетів на історичну тематику для збереження культурної та історичної спадщини регіону.

На сьогоднішній день наш регіон на карті України– це terrainkognita, хоч за кілька останніх років ми вже маємо певні напрацювання, а це і книга О. Плаксіної «Ірпінь  срібного віку»,  фільми з історії Ірпеня та Бучі  «За кремовими фіранками» ( до 120 – річчя М. Булгакова), «Художник для світу» (про художника В. Сидорука), «Леонід Первомайський»  та ін., але цього дуже мало, щоб показати все багатство Ірпінського краю.

Вивчаючи старі традиції української історії та культури, можна впевнено сказати, що культура завжди трималася на меценатстві та благодійних організаціях. В історії відомі імена таких  меценатів як родини Терещенків, Ханенків, київського  губернатора Бібікова та багатьох інших. В дореволюційному  Ірпені теж  існувало благодійне товариство, до якого входило 20 осіб, у тому числі і відомі поміщики С. Сагатовський, Фон Асельберг, Благовський, за кошти яких були побудовані двокласне народне училище та  Свято – Троїцька церква. Тому ми звертаємося до всіх небайдужих до історії та культури Приірпіння з проханням об’єднатися в реалізації програми «Ірпінь туристичний».

 

Адреса інформаційно – туристичного центру :м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4.

Тел. 54 – 070.

 НІНА КОСТЕНКО

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code