Ірпінь налагоджує освітні мости з Польщею

Данута КОСТУРА

У вівторок, 12 грудня,  в актовій залі Ірпінської ради було людно – на зустріч з керівництвом Верхнєсілезького економічного університету  ( Катовіце) прийшли вчителі ірпінських шкіл, старшокласники. Мета зустрічі  – зацікавити українців перспективою навчання наших учнів у польському приватному ВНЗ.

Для цього слід налагодити співпрацю польського вузу з нашими загальноосвітніми  навчальними закладами. Українським вчителям запропонують пройти курс вивчення польської мови, щоб потім викладати її у наших школах.

Польща у цьому напрямку цілеспрямовано і методично працює з десяток років. Інформація про можливість здобути вищу освіту у Польщі скрізь: в Інтернеті, у друкованих медіа, рекламних листівках. У 2014 році з близько 53 тис українців, які навчалися за кордоном, 20,5 тис українських громадян здобували освіту у польських університетах. Це орієнтовно 50 % від усіх зарубіжних студентів, які навчаються у Польщі. Польський уряд останні роки постійно полегшує умови працевлаштування для іноземців, які закінчили польський університет.

Років 15 тому Польща переживала приблизно такі часи, як Україна зараз.  У пошуках кращого життя в західні країни виїхало близько 2 млн молодих поляків. Оголились і робочі місця, і місця у ВНЗ.

Про сам університет розповіли гості з Польщі – ректор Верхньосілезького економічного університету ( Катовіце) професор Кшиштоф Шафларскі та  доктор Стефан Дирка

Верхнєсілезький університет ( якому 25 років)  працює в сегменті приватної освіти. Але успішні студенти мають право як в приватних, так і в державних вузах отримувати стипендію. Університету надано право готувати докторів. Такі права мають ще 6 приватних ВНЗ. Університет має три філіали у Польщі та по одному у Відні і Остраві. Дипломи  признається у всіх країнах Європи і Америки.

У Польщі, щоб отримати статус бакалавра потрібно 3 роки (місячна оплата за навчання  – 110євро, за проживання у 3-х містному номері – 90 євро).

При вступі не потрібно здавати ніяких екзаменів, є електронна реєстрація всіх документів, співбесіди – і починається навчання. Зараз в університеті навчаються 24 студенти з України.

Щодо знання польської, то проводяться літні школи. Після навчання наших вчителів польської мови, буде більш якісне і безкоштовне навчання українських школярів, які вирішать вивчити польську.

Гості говорили про широкі контакти їх студентів з студентами інших країн, глобалізацію.

Від імені Ірпінської адміністрації гостей привітав заступник голови Дмитро Христюк, представники освіти. Усі вони покладають великі надії на наших майбутніх студентів, які набравшись, зокрема, практичного досвіду у глобалізованому світі, повернуться в Україну, в Ірпінь , щоб розвивати його.

І щоб переконати, що це буде саме так, слово було надано слово випускнику Варшавської академії фінансів, бізнесмену, меценату Віталію Драгану.

Він у Польщі з 2008 року – поїхав разом з групою з Податкової академії, де навчався. Без знання мови. З групи залишилося у Польщі 6 чоловік. Дехто працює в банку ( зарплата 500- 700 євро), дехто влаштувався сантехніком, заробляє 1200 євро. Сам Віталій Драган – у бізнесі. Наступного року буде здавати екзамен з польської мови і отримувати польський паспорт.

Він каже, що Польща для нього – все. Це – досвід, знайомства. Займається логістикою, фармацією по всій Європі.

«Мене неодноразово звали в Україну на 4- 5 тис доларів в місяць, але це не моє. Я не можу сидіти на одному місці»,- каже він.

Під час перерви підійшла до групки старшокласниць. Запитала про враження від семінару. Одна з них була в захваті  – життєвий приклад Віталія Драгана надихнув.  Чого не скажеш про чотирьох інших.

Данута КОСТУРА

Газета «Ірпінський вісник» №51 (2795) 16 грудня 2016року

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code