ІНФОРМАЦІЙНО – ТУРИСТИЧНИЙ ЦЕНТР ВІДКРИЛИ, АЛЕ…

Ніна  Костенко

 ІНФОРМАЦІЙНО – ТУРИСТИЧНИЙ ЦЕНТР  ВІДКРИЛИ, АЛЕ…  З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ НА  РОЗВИТОК ЦЬОГО ПРОЕКТУ НЕ ВИДІЛИЛИ ЖОДНОЇ  КОПІЙКИ

Новий проект «Ірпінь туристичний» стартував  1 жовтня 2011 року. Він є складовою програми «Розвиток туризму у м. Ірпені», прийнятої Ірпінською міською радою. Ця програма  передбачає розвиток туризму в Ірпінському регіоні з багатьох напрямків таких як: промисловий, діловий, лікувально – оздоровчий, екскурсійний, культурно- мистецький.  

З часу відкриття  Інформаційно – туристичного  центру м. Ірпеня минуло півроку. Про результати роботи ІТЦ за цей час говоримо з  його директором  ОЛЕНОЮ ПЛАКСІНОЮ.

–          Пані Олено,  кілька слів про основні завдання інформаційно – туристичного центру, які були поставлені перед вами.

–          Головним завданням   інформаційно – туристичного центру є розробка туристичних регіональних маршрутів, створення реєстру пам»яток історії та культури, єдиної інформаційно -туристичної бази даних про всі туристичні об»єкти нашого регіону (в електронному варіанті та на паперових носіях, яка би надавала інформацію туристам щодо пам’яток історії і культури міста, об’єктів готельно-ресторанного господарства, торгівельного, побутового та транспортного обслуговування, закладів освіти, культури, медицини тощо), а також  виготовлення  туристичних путівників, буклетів, брошур, пам’яток, карт, схем тощо. 

Хочу зазначити, що  такий регіональний  центр – єдиний у Київській області.

–          Очевидно, що створюючи інформаційно-туристичний центр, ви ставили перед собою завдання розкрити потенціал  Ірпінського регіону  не лише для туристів, а й  для жителів, які живуть тут і мало що знають про своє місто…

–          Так, ми ставимо перед собою мету донести до жителів, які живуть в Ірпені, але мало що знають про його  минуле, наших сучасників, особливо  нинішнього  покоління ХХ1 століття, той історичний та культурний  пласт, над яким працювало багато попередніх поколінь, адже  складна доля ХХ сторіччя змінила обличчя нашого міста, викреслила імена не лише багатьох видатних земляків, зруйнувала чимало пам»яток архітектури. Хочу зазначити, що Ірпінський регіон багатий не лише пам»ятками історії, а й особистостями, які в різні роки внесли в розбудову науки та культури  світового рівня свій внесок. Перш за все, це письменники М. Булгаков, автор «Майстра та Маргарити»; Микола Носов, який є автором трилогії про улюбленого дитячого героя Незнайку, Борис Пастернак, лауреат Нобелівської премії, який саме в Ірпені в 1930 році знайшов  свою музу Зінаїду Нейгауз і якій присвятив цикл віршів Ірпеню під назвою «Друге народження», Максим Рильський, Григорій Кочур, Дмитро Паламарчук. В Приірпінні  жили та творили корифеї українського живопису: Микола Мурашко, Федір Кричевський, Володимир Сидорук, Матвій Донцов, Борис Піаніда та багато інших. Саме тут, в Ірпені, провела найкращі роки свого життя  відома співачка Оксана Петрусенко.  Наше місто дало початок і створенню української школи гомеопатії, фундатором якої був Дем»ян Попов, який жив з 1930 – х років в Ірпені.

–          Пані Олено,  минуло півроку, і певно, що можна підбити певні підсумки роботи. Чи вдалося  вам реалізувати свій проект?

–          У жовтні минулого року програма  інформаційно –туристичного центру  була представлена на Форумі громадських об»єднань  Приірпіння – 2011, який пройшов у Будинку творчості письменників м.Ірпеня.  Згодом для жителів нашого міста ІТЦ презентував свою автобусну екскурсію «Ірпінь вчора та сьогодні»,  яку я  як автор мріяла втілити в життя продовж багатьох років. Екскурсія розроблена трьома мовами: українською, російською та англійською. Цю подію було висвітлено в ряді місцевих ЗМІ. У грудні 2011р. ІТЦ виступив із своєю  програмою та показом фільму «Ірпінь срібного віку» в рамках презентації заходу «Ірпінь мистецький» у Київському Будинку вчених Національної Академії наук, яка мала успіх серед киян і була висвітлена не тільки місцевими газетами, але і республіканською пресою.

7-9 лютого 2012 року ІТЦ прийняв участь та провів екскурсію «Ірпінь мистецький. Будинок творчості письменників» на Другій Всеукраїнській конференції реформування закладів культури, яка проходила в Ірпені в рамках Інституту соціокультурного менеджменту. Ця подія теж була висвітлена в ЗМІ.

 Режисером Ліною Агарковою були створені відеофільми  Р«Ірпінь срібного віку», в основу якого ввійшов матеріал з моєї книги «Знайомий та незнайомий Ірпінь»; «За кремовими фіранками» до 120 – річчя з дня народження М. Булгакова; «Трилогія про книги» ( перша частина якого присвячена 100 – річчю  київського журналу «Огни» видавцем та редактором якого була Ольга Прохасько, яка жила в Ірпені з 1906 року). Також за допомогою Любові Піаніди, вдови відомого художника Бориса Піаніди  цим же режисером  було знято фільм «Борис Піаніда: науковець,  митець, педагог», який розповідає про життя і творчість нашого  земляка.   Для роботи ІТЦ  (як відео екскурсія) був наданий фільм родини Сидорука «Володимир Сидорук – художник для світу» ( кіностудія «Контакт»), який розповідає про життя та творчість заслуженого  художника  України Володимира Сидорука. Цей фільм був поставлений за сценарієм нашого земляка, поета, письменника, лауреата Шевченківської премії Леоніда Череватенка.

Нещодавно  ІТЦ презентував свою нову роботу – слайд шоу «Старий Ірпінь» на Першому благодійному балу Ірпеня. Партнерами ІТЦ  є мистецький центр «Камертон» Ірпінського відділу культури і туризму (керівник Ю. БЕРЕЖКО – КАМІНСЬКА).

 Зараз  ІТЦ працює над створенням туристичної карти  Ірпеня, де будуть  зазначені всі пам»ятки, туристичні комплекси, ресторани та спортивні об»єкти,   які  задіяні в реалізації програми «Ірпінь туристичний». Для її реалізації  багато зусиль докладає начальник відділу культури та туризму Ірпінської міської ради ЄВГЕНІЯ АНТОНЮК, якій  я щиро дякую за всебічну підтримку.

–          Не секрет, що будь – яка міська програма передбачає відповідне фінансування з міського бюджету…

–          На жаль, ІТЦ не має необхідного матеріального фінансування. Всі реалізовані проекти  виконані завдяки спонсорській допомозі.  Зокрема, за  фінансової  підтримки місцевих підприємців Володимира Розвалова та Андрія Дюбенка  ІТЦ видав комплект історико – краєзнавчих листівок «Старий Ірпінь» та ювілейний календар на 2012 рік, присвячений 110 – річчю з дня заснування  Ірпеня. Сподіваюсь, що  до них долучаться і інші меценати, яким  не  байдужа історія та культура ірпінського краю. 

НІНА  КОСТЕНКО

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code