І БЕТХОВЕН, І БРАМС, І ЛЯТОШИНСЬКИЙ В «УВАРІВСЬКОМУ ДОМІ»

                                                                                 Юлія Бережко-Камінська

Ще у 19 ст. відомий німецький поет і мислитель Йоган Гете сказав: «Велич мистецтва ясніше за все проявляється в музиці». До цієї думки долучився і Лев Толстой: «Музика – це найвище у світі мистецтво». Вона своєю мелодією «доводить нас до самого краю вічності і дає можливість протягом декількох хвилин осягнути її велич» – запевняв Стендаль.

Втім, для того, аби особисто переконатися у тій величі, яку несе у собі музика, нам зовсім не обов’язково знати, що про неї говорять інші люди. Краще самому усе почути, що, власне, і зробили приірпінські меломани.

У Ворзелі – знову «Шедеври класичної музики» спільно з Київською національною музичною академією ім.П.І.Чайковського, знову – повна зала глядачів і знову – «Браво!» молодим виконавцям.

Концертна програма була тривалою (майже 2 години!), різноманітною, охоплювала твори представників різних музичних течій, епох, народів. Дуетами звучали скрипка, фортепіано, флейта. Особливого шарму внесли вокальні номери у виконанні Ольги Кульчинської. Практично кожному виступу передувало коротке введення – біографічні, музикознавчі та літературні нариси, які допомагали налаштуватися на сприйняття музики, краще зрозуміти її суть. Твори, обрані талановитими студентами музичної академії (Баха, Бетховена, Брамса, Лятошинського, Станковича, Прокоф’єва та ін.), призначалися для вдумливого, зрілого, чутливого до музики слухача. Приємно було, що таких у залі «Уварівського дому» зібралося чимало. Щоправда, ніяк не полишає інша пекуча деталь: у приміщенні звучить глибока і прекрасна музика, а за вікном, всього в якомусь десятку метрів від будинку – затягуються цигарками, з пляшками в руках, старшокласники. Звичайно, кожному віку свої забави, проте, на жаль, щось і їхніх педагогів на таких заходах вкрай рідко коли зустрінеш. Ані знайомство з кращими зразками вокального мистецтва, ані шедеври музичного мистецтва, чи тематичні вечори (присвячені, скажімо, Г.Сковороді), безкоштовні, які відбуваються зовсім поруч, очевидно, не входять до педагогічно-виховної системи як дітей, так і тих, хто дарує їм «прекрасне, добре і вічне».

«Не вміють цінувати наші люди такого дива, як жива музика. Я щойно повернулася з-за кордону, де такі речі дуже дорого коштують. А тут – безплатно, та ще й такий високий рівень виконання. Я просто вражена», – підійшла до музикантів по завершенню одна зі слухачок.

«Музика надихає весь світ, обдаровує душу крилами, сприяє польоту уяви; вона додає життя і радість всьому, що існує… Її можна назвати втіленням всього прекрасного і піднесеного», – писав ще Платон.

А Гейне доповнив: «Музика – джерело радості мудрих людей».

Спасибі усім, хто своєю увагою і теплими відгуками доводить, що і в наш, як його люблять називати «прагматичний та цинічний час», є ті, хто потребує таких концертів.

І ще дозвольте подякувати молодим талановитим музикантам і вокалістам за блискучі виступи: Арсену Яковенку, Оресту Смовжу, Ігорю Єрмаку, Павлу Лисому, Ользі Шупік, Олександру Макаренку та Ользі Кульчинській. Високого Вам польоту, натхнення, радості та завжди гідної публіки!

Юлія Бережко-Камінська

                                                                                                                                        

Popularity: 4% [?]

2 коментарі до "І БЕТХОВЕН, І БРАМС, І ЛЯТОШИНСЬКИЙ В «УВАРІВСЬКОМУ ДОМІ»"

  1. У своїх введеннях до виступів Юлія Бережко-Камінська цитувала вислови відомих особистостей.Зокрема,Авербаха, який стверджував,що музика вимиває геть з душі пил повсякденного життя.
    Спасибі талановитим виконавцям і ведучій.Це був гарний вечір. Данута Костура

  2. А також усім, хто прийшов на концерт і був на ньому до переможного кінця!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code