Громадськість Ірпеня не дозволяє будувати в зелених зонах


Данута КОСТУРА

Два роки тому фото розмальованих у національні кольори струнких ірпінських сосен облетіли країну.

Так захищала від вирубки унікальні зелені зони Ірпеня громадськість прикиївського міста. Нині боротьба за дерева перейшла у суди, засідання яких періодично переноситься.

Трохи історії.

Минула влада, ретельно підчистивши вільні території, залишила теперішній владі землі з соснами. І останній нічого не залишалось, як роздати їх. Неначе під приватну забудову. Вона так захопилася роздачею, що під її захланну руку попав і Парк Героїв, де поховані 57 розстріляних німцями солдатів. Громадяни згуртувались, подія набула розголосу. Голова Київської облдержадмістрації відгукнувся на заклик громади і виділив з обласного бюджету 150 000 грн. У парку поставили ліхтарі, проклали стежку, зробили підсвітку могили.

Влада за позовом громадськості скасувала своє рішення і повернула парк у власність громади.

Такий же позов лежить щодо інших 8 га, куди входять і знамениті розмальовані сосни. Вони теж попали під приватну забудову. Так читається новий Генеральний план , який затвердили депутати, ігноруючи низку законодавчих норм.

Але існує проект забудови цієї території багатоповерхівками. Знаючі люди говорять, що насправді за приватними господарями земельних ділянок стоять забудовники. Їх у 45- тисячному Ірпені 84. І всі прагнуть будувати, будувати. Будують на крихітних ділянках, впритул одна до одної п’ятиповерхівки, не звертаючи уваги на дотримання основних будівельних норм. Незрозуміло куди дивляться служби, які відповідають за будівництво. Вони, очевидно, чекають часу, коли пояснюватимуть цей будівельний хаос, на який давали добро, іншим інстанціям.

Ірпінь займає 3800 га. Близько половини цієї площі, поділеною залізницею лежить у його східній частині.

Ірпінська влада всупереч Закону України «Про мораторій на зміну цільового використання земель в містах та інших населених пунктах» перевела всі 8 зелених зон загальною площею 20 га з рекреаційної зони в житлову і громадську забудову.

Цинізм, захланність забудовників та влади не має меж. Вже підпалювали сосни, паркан одного з активістів, спалили машину Лаврентія Кухалейшвілі – і все заради дзвінкої монети.

Друге засідання суду з приводу повернення однієї із восьми зелених зон у власність громади, призначене на 9 квітня, було перенесено. А через день, 10 квітня, власники земельних ділянок заворушилися і почали рити траншеї під паркан. Лаврентій Кухалейшвілі, ініціатор спротиву знищення унікальних для Ірпеня зелених зон, голова правління “Громадського руху захисту зелених зон Київщини” викликав міліцію. На заклик громади стосовно незаконного будівництва в парку відпочинку ім.. М. Стельмаха відгукнулися декілька депутатів Ірпінської міської ради та депутат ВР В’ячеслав Кутовий.

Впевненість, що все зійде їм з рук – тільки тим можна пояснити цинізм ірпінських забудовників. Але забудовники не враховують, що громада вже об´єдналася навколо проблеми знищення останніх зелених зон і готова за будь-яку ціну їх зберегти.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 4% [?]

2 коментарі до "Громадськість Ірпеня не дозволяє будувати в зелених зонах"

  1. Данута,молодец!Слежу за Вашими публикациями…В Ворзеле та же вакханалия и шабаш! Да,кому я говорю? Вы ведь лучше меня в курсе дела. Мы,жители дома 2 по ул.Ватутина, в меру сил тоже боремся и с Вашей помощью – победим! No passaran! Вы – наша Пассионария! С уважением.

  2. Цілком погоджуюсь з Олегом. Дануто, Ви молодець! Дуже яскраво і грамотно висвітлюєте проблеми, необхідні для термінового вирішення. Як сказав Шевченко:”Борітеся – і поборите”. Тому вірю у Ваші сили і бажаю успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code