Друге дихання ворзельського озера

Данута Костура

Пік літа. Спека. І як добре, що у Ворзелі є озеро, де можна покупатися. Впродовж останніх років заплутуючись під час плавання у буйних водоростях, вже здавалося, що час цієї надзвичайно мальовничої водойми вичерпаний. Ресторани, які господарюють на її берегах, тоннами збирали з поверхні води водорості.

Забила тривогу громадськість. У статті «Кинемо клич» (вересень 2009 р.)  http://www.imounr.org.ua/?p=13785#more-13785  детально описані проблеми, пов’язані з цією ситуацією. За декілька днів було зібрано 250 підписів, що позволило поставити на сесію питання порятунку водойми . Минулої осені владі вдалося ввійти у державну програму очистки водойм. Озеро врятоване. Знову з його дна масово забили джерела.

Сотні громадян зараз можуть без остраху купатися. Більшість з них – відпочивальники . Багато з дітьми. У вихідні майданчик, обочина дороги біля ресторану «Зелена красуня»  вщент заповнений машинами.

Звичайно,  хотілось би щоб озеро мало свій санітарний паспорт на пляж. Його перед початком купального сезону організація , відповідальна за експлуатацію пляжу, повинна отримати в Ірпінській міськСЕС .

Для цього потрібно, у порівнянні зі зробленим, небагато – встановити медичний пост, зону купання ( обмежену) для дітей, лежаки. Інші вимоги практично виконані: покошена прибережна смуга, проведені очисні роботи вздовж берега, обладнані зони відпочинку на березі, завезений пісок, встановлені парасолі, урни, туалети, обладнаний контейнерний майданчик для збору твердих побутових відходів.

Лабораторний контроль якості води водойм здійснюються лабораторіями Ірпінської міськСЕС в літній період двічі на місяць. Відбираються проби на якість води по органолептичних, санітарно-хімічних, мікробіологічних показниках, щотижнево відбираються проби на холерні вібріони.

А зараз, щоб убезпечити себе від нещасних випадків, у зв’язку з відсутністю рятувальника , МНС наказало вивісити таблички з написом, що купатися заборонено. Без будь-яких пояснень. От і думають люди всяке.

Пропонуємо добірку фотографій ворзельського озера, що знаходиться на 32-му км траси Київ-Ковель .

Данута Костура

no images were found

Popularity: 9% [?]

3 коментарі до "Друге дихання ворзельського озера"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code