Дні Пам’яті і Перемоги у Ворзелі

Данута КОСТУРА

У Ворзелі  є два місця, куди щороку приходять мешканці, щоб вшанувати пам’ять тих, кому минула війна обірвала молоде життя. Останні роки вшанування набуло спокійних, не бравурних рис. Додає щирості, глибокого розуміння втрати і нинішня російсько-українська війна. Відправляються панахиди на місцях масового захоронення військових.  Одне таке захоронення – на кичеєвському кладовищі, друге – у центрі Ворзеля.

8 травня

8 травня мешканці віддали шану похованим на кладовищі. Панахиду відслужив отець Микола, настоятель кичеєвського храму.

Присутні на панахиді голова селища Лариса Федорук,  працівники ворзельської селищної ради, мешканці поклали квіти до братської могили.

Тут, у 1943 році,  хоронили бійців з восьми ворзельських госпіталів. Саме стільки, за словами директора ворзельського музею Олександра Соколенка, їх було розгорнуто у Ворзелі.

На додатковій дошці, встановленій на братській могилі кілька років тому, написано, що вдалося встановити імена ще більше трьох десятків похованих. Ще кілька десятків останків не ідентифіковані.

Присутні віддали шану ворзелянкам Марії та Ніні Білостоцьким ( матері і доньці), похоронених на кладовищі, яких жорстоко замордували власівці у 1943 році.

9 травня

9 травня вшановували похованих у братській могилі у центрі Ворзеля. На початку 70-х минулого століття останки десятків бійців перенесли з братської могили, яка раніше була за поліклінікою,  у цю могилу. Тут на той час вже були поховані кілька бійців.

Після Державного гімну України до присутніх звернулася селищний голова Лариса Федорук.

Згадали поіменно 33-х ворзелян – ветеранів Другої світової війни та учасників бойових дій у зоні АТО, які відійшли у вічність.

Спільну молитву за загиблими відслужили отець Микола (Православна церква України) та отець В’ячеслав ( Римо-Католицька церква).

74-ту річницю перемоги над нацизмом прийшли відзначити лише троє ворзелян-ветеранів: Михайло Ошовський, Раїса Стойка, Методій Волинець.

Їм селищний голова вручила  почесні грамоти і грошову винагороду.

Від спілки ветеранів виступив Володимир Хуторний.

Ведуча заходу Ірина Тищенко наголосила, що сьогодні ми уславлюємо також і воїнів Збройних Сил України, добровольчих загонів, волонтерів, які стали на захист нашої держави.

Під час урочистостей військовий комісар Ірпінсько-Бучанського об’єднаного міського військового комісаріату майор Кондратенко нагородив почесними грамотами 18 ворзелян – учасників АТО.

 

Порадували присутніх своїм виступом дошкільнята.

На завершення заходу ворзелянка Марія Волосянська натхненно і красиво виконала  пісню «Україно».

В актовій залі Центру культури відбувся концерт артистів Національної філармонії.

У музеї селища розгорнута виставка, присвячена ворзельському підпіллю

  та копії листів, які надсилали остарбайтери своїм рідним з Німеччини.

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code