День Святого Миколая у Бучі

Данута КОСТУРА

У  День Святого Миколая, 19 грудня, розпочався марафон новорічних свят.

У Бучанській раді, вже традиційно,  вітали подарунками, хороводами, піснями, віршами дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей. Цього разу вітали силами тридцяти чотирьох  Дідів Морозів та Снігурочок, якими на цей вечір стали працівники підрозділів міської ради, викладачі, учні старших класів.

Після міськради всі вони під керівництвом начальника відділу культури Олени Завальської пішли вітати працівників Управління праці та соціального захисту населення. Там їх чекали, зустрівши піснями, віршами та варениками.

Наступним пунктом вітань став відділ освіти, де вітальники побажали працівникам освітянської ниви всіх гараздів.

Дорогою привітали працівників відділу культури та їх сусідів – працівників воєнкомату.

Гурт яскраво вбраних Дідів Морозів та Снігурочок викликав на вулицях неабияку зацікавленість перехожих, нагадуючи про прийдешнє свято.

А  на Київській площі у піднесеному настрої  чекали відкриття Новорічної ялинки багато дітей. Після хороводів навколо ялинки, виступів Снігурочки,  Дід Мороз запалив елегантну Новорічну ялинку і вона засяяла безліччю вогнів. Додали святковості  події прибрані гірляндами навколишні будинки.

На жаль, у День Святого Миколая не знайшлося місця для самого Миколая – у сценарії святкувань біля ялинки  не був прописаний такий персонаж. Але він все ж був і самотньо стояв збоку, час від часу фотографуючись з дітками та їх батьками. Правда, в кінці свята Миколаю  дали слово і він прочитав святковий вірш.

У цьому році по всій Україні основним персонажем передноворічних свят  став Святий Миколай. Одні міста ідею підтримали, інші, до яких належить і Буча, ще у пошуку. Звичайно, що непросто з’їхати з наїздженої впродовж десятків років сценарної колії. Для цього треба докласти певних зусиль.

Святий Миколай ( 270 – 343 рр) – це реальна історична постать. Він був серед учасників  першого Вселенського собору  325 року, який зібрав римський імператор Костянтин Великий.

Святий Миколай прославився  своєю любов’ю до дітей, допомогою бідним. Існує багато легенд про його допомогу.

В Україні Святий Миколай згадується в Уставі київського митрополита Георгія (1072 рік).

Сотні церков побудовані на його честь на українських землях.

В різних країнах Святий Миколай став прообразом міфічного Санта Клауса, також він відомий під різними іншими іменами: Міклаш, Йолупукі, Пер Ноель, тощо.

У СРСР Дід Мороз як новорічний персонаж був введений Постановою ЦК у 1937 році.

З розпадом Радянського Союзу в країнах тодішнього соціалістичного табору  розпочалось відродження місцевих традицій, а Діда Мороза почали сприймати як пережиток радянської доби.

Діда Мороза ніхто не відміняв і не відміняє. Під його «егідою» збираються провести більшість урочистих новорічних ялинок. Але все більше країн повертаються до своїх витоків. Україна теж.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code