День міста у Бучі

Данута КОСТУРА

Якщо говорити про цьогорічне святкування Дня міста, мимоволі напрошується слово «барвисте». Бучанці відчули смак до українських вишиванок , віночків. Багато хто, можливо вперше, оцінив якою зручною і завжди модною є льняна вишита сорочка чи блуза, і що віночок на голові у дівчат може додати особливої чарівності не тільки дівчині, а й самій події.

Головні святкування проходили у Парку, підступи до якого були заповнені безліччю автівок. У Парку проводилися різноманітні виставки і майстер-класи. Креативні композиції з гарбузів викликали усмішку і захват.

Зі сцени Літнього театру лунала музика – виступали дитячі колективи.

Потім естафету урочистостей прийняв голова міста Анатолій Федорук. Він, зокрема, сказав: «У День народження міста підведемо з вами, шановні громадяни, певний підсумок того, що вдалося зробити, нагадаємо про невирішені питання, проблематику. Ми про неї знаємо.

На цій сцені відзначимо кращих з кращих, тих хто трудився кожен день на своїх підприємствах , установах, створював економічну міць нашому місту, яка допомагала Бучі розвиватися, а кожному громадянину відчути захист, комфорт і безпеку.

Ми радилися з оргкомітетом , активом , громадськістю чи взагалі варто проводити День нашої громади, з огляду на ситуацію, пов’язану з зовнішньою агресією і все ж прийшли до висновку , що варто.

Це необхідно у першу чергу для нас, для наших Збройних сил, які сьогодні боронять цілісність держави, оберігаючи також і ті традиції, зокрема родинні, які має кожна територіальна громада.

Зараз, відповідно до ініціатив Президента, є план мирного врегулювання , фактично війни. Дай,Боже, щоб запанував мир. Але вчора ми отримали груз 200. Загинув громадянин нашого міста Пасічник Віктор Анатолієвич, який добровольцем пішов захищати нашу державу, виконуючи свій чоловічий обов’язок.

Я мав можливість спілкуватися з родиною, батьком, а це авторитетний , поважний чоловік нашої територіальної громади, який був двічі депутатом.

Він сказав фразу, яка все таки дала нам моральне право відзначати День народження міста. А слова були такі: – Кожен з нас, народжуючись на цей світ, знає про те, що він піде. Піде по – різному – хтось у мирний час, дійшовши до критичного віку, хтось при інших обставинах. А чоловіки, покликання яких бути також воїнами, вимушені діяти і у такий спосіб. Син загинув не дарма- він загинув , захищаючи нашу державу».

Присутні вшанували пам’ять Віктора Пасічника і всіх тих, хто поліг, захищаючи свою Вітчизну, хвилиною мовчання.

Анатолій Федорук сказав, що бучанці прожили цей рік у досить складних фінансово-економічних умовах, пов’язаних не тільки з зовнішньою агресією, але й з внутрішньою економічними кризою. – Я безмежно вдячний тим, хто сплачує податки у міську скарбничку. Ми маємо фактично виконання і перевиконання бюджету. І це завдяки вам, – підкреслив голова міста.

Настоятель Української Православної церкви всіх Святих землі і Русі-України отець Андрій прочитав молитву за мир, за життя, за мужність, силу і витримку наших воїнів, незалежність України та її народу.

Анатолій Федорук привітав делегації міст-побратимів Бучі, представників Ірпеня та селищ.

Голова міста подякував і вручив подарунки 10 –ти волонтерам, які уже понад три місяці допомагають військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО, та їх сім¢ям.

Звання «Почесний громадянин Бучі» присвоєно директору ТОВ«Техпромсервіс ЛТД» Косенку Віталію Вікторовичу, меценату, активному громадянину, який вносить свій вклад у розбудову архітектурного ансамблю Бучі.

Було відзначено стипендією міського голови п’ятьох учнів за успіхи у навчанні, одного учня за науково – дослідну діяльність, одна відзнака була за успіхи у культурі, три – у спорті.

Ключі від трьохкімнатної квартири отримала медсестра з трьома дітьми, яка до того жила у гуртожитку.

А ще присутні привітали три пари молодят і двох батьків з новонародженими. У Бучі вже другий рік поспіль народжуваність перевищує смертність.

З золотим весіллям голова міста привітав Володимира Степановича та Марію Василівну Мирончуків.

Свято Дня міста продовжив Культурно-мистецький центр «Сузір’я» Університету Державної Податкової служби України, а завершив гурт «Ренесанс».

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code