Де ти, небайдужа владо?


Данута КОСТУРА

Голос України» №134 (4384) 18 липня 2008 р

Торік Президент України підписав указ «Про заходи щодо розвитку туризму і курортів в Україні», в якому, зокрема, наголошувалось на необхідності «створення сприятливих умов для розвитку інвестування сфери туризму і діяльності курортів, запровадження механізмів стимулювання для будівництва нових та реконструкції наявних об’єктів туристичної та курортної інфраструктури».

Це безпосередньо стосується селища Ворзель, яке розташоване у курортній місцевості і займає 922,7 га.

Перший санаторій на 60 ліжок тут було відкрито у 1932 році, як курорт республіканського значення почав діяти 1938-го. У сімдесяті в 40 лікувально-оздоровчих закладах оздоровлювалось 60 тисяч дітей.

Ще п’ятнадцять років тому у Ворзелі працювало 28 оздоровчих закладів. Нині залишилося 12 (із них чотири дитячі й три змішані — для дорослих і дітей). На місці 12 піонерських таборів збудовано будинки, багато землі «під паром» чекають свого часу. Здавались вони, між іншим, у довгострокову оренду без права зміни цільового призначення.

Місцева влада час від часу робить спроби домовитися з орендарями щодо будівництва дитячих оздоровниць. Але у власників — свої плани. Здебільшого вони зводять будинки сімейного типу. Хіба раціонально, по-державному так розкидатися гектарами дорогоцінних земель? У селищній раді стверджують, що не в змозі вирішити питання. Потрібна державна програма використання курортних земель.

Ініціатором її ухвалення мають бути міністерства охорони здоров’я, освіти і науки, молоді і спорту. Їм слід знайти спільну мову із власниками та орендарями земель, з інвесторами, надавши зелену вулицю всім, хто хоче відродити колишні дитячі оздоровниці.

Гадаю, держава може заохотити бізнес і у побудові (надалі — і в утриманні) модернізованих оздоровчих таборів, де будуть запроваджені сучасні підходи у створенні атмосфери відпочинку. Побувавши на екскурсіях у столиці, діти решту часу проводили б у Ворзелі — серед столітніх дубів і сосен, п’ючи чисту воду, дихаючи цілющим повітрям, яке академік Стражеско порівнював із кисловодським.

Отож справа — за небайдужою владою. На всіх рівнях.

Ворзель Київської області.

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code