Чи потрібна нинішній селищній владі співпраця з громадськими організаціями

Данута Костура

15 січня члени Ворзельського осередку громадської організації «Українська народна рада» зібралися, щоб обмінятися думками, обговорити селищні події і свою участь у них. Серед іншого ми з приємністю  відзначили свій внесок у справу очищення ворзельського озера, піднявши тривогу після тотального його цвітіння. За пару днів було зібрано більше 200 підписів, що позволило поставити питання порятунку озера на найближчу сесію.

Теперішня влада дієво взялася за справу порятунку озера. І порятувала. Тепер ми всі зможемо пишатися однією з ворзельських візитівок.

За часів минулої влади наш осередок був ініціатором низки творчих вечорів в ЦК «Уварівський дім», а після того,як Юлія Бережко – Камінська, член нашого осередку, змушена була звільнитися, ми підтримуємо  її починання вже в Ірпені.

З приходом нової влади нам було відмовлено у проведенні зборів осередку в ЦК «Уварівський дім». До того проблем із наданням приміщення не було. Влада врешті домоглася того, що із центру, де вирувало культурне життя, де працювали різноманітні гуртки, проводились конференції і круглі столи, він перетворився на дім, де тихо і сумно.

Наш осередок при підтримці Ірпінської міської організації своїм коштом випускає бюлетень, у якому намагаємось висвітлювати різноманітні місцеві події, а також, згідно зі Статутом, популяризуємо українську історію, національні та культурні традиції.

За часів минулої влади були створені умови для залучення мешканців до громадського життя. На  сесіях ради були присутні всі бажаючі.  Недоброзичливість, до деяких громадян, що приходять на сесію, не додає бажання співпрацювати з владою. Якщо матеріали сесії оприлюднюються, то вибірково.

Прикладом унікального ігнорування владою прозорості у прийнятті рішень може служити остання сесія, яка пройшла під завісою особливої секретності –  ділили землю ворзельської громади. Після цієї таємничої сесії поповзли селищем чутки, версії, домисли. Влада впродовж ось уже двох місяців ігнорує Закон України  «Про місцеве самоврядування» та Статут Ворзельської селищної ради, прийнятий у 2008 р. За цим Статутом вже через 7 днів вона була зобов’язана оприлюднити свої рішення на селищному стенді та у місцевих засобах масової інформації, тобто у газеті «Ворзельські відомості» і на своєму сайті. На даний час інформація відсутня.

Тому, як вияв особливої зневаги і насмішки можемо трактувати її відповідь на наш запит про надання інформації про рішення, які були прийняті 29 листопада на 15 сесії. У відповіді влада стверджує, що всі рішення були опубліковані у належний спосіб.

А далі просить підтвердити повноваження голови осередку, надати копії установчих документів і сплатити відшкодування за майбутнє копіювання 24 аркушів.

Признаю, що вважаючи цілком достатнім легалізацію Ірпінської міської організації шляхом повідомлення, де Ворзельський осередок діє, як філіал, не надавала уваги  факту легалізації його у Ворзелі.

Але,принагідно наведу витяг з Закону України «Про  доступ до публічної інформації», де ніде не вказано, що приналежність до громадської організації повинна бути засвідчена документами. У розділі 4, стат. 19, п.3 говориться, що: «Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою,факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача».

Зрештою, можна було дати відповідь як мешканці Ворзеля, не шукаючи формальних причин. А от завідомо неправдиве введення в оману мешканців щодо публікації своїх рішень може служити приводом до звернення до суду чи прокуратури.

Не хотілось би заходити аж так далеко.

За час роботи нинішньої влади ми намагалися не тільки критикувати, але й бачити хороше у її справах, а часом виступати   її «адвокатом». Проте, після такого відвертого ігнорування владою принципу прозорості у прийнятті і донесенні до громади своїх рішень, зневажливих відповідей на запити, буде вже важко це робити.

Одним із незаперечних здобутків теперішньої влади на найвищому рівні є прийняття Закону «Про доступ до публічної інформації». Чому влада на місцях, зокрема, ворзельська намагається з усіх сил нівелювати цей здобуток?

Данута Костура, голова Ворзельського осередку громадської організації «Українська народна рада»

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code