«Був час, коли золотим дощем лились пісні»


Данута КОСТУРА

У ворзельському Центрі культури «Уварівський дім» співали поезію Лесі Українки, говорили про її вклад у популяризацію нашого фольклорного надбання.

Захід був присвячений 143 – й річниці від дня народження нашої геніальної поетеси.

Концерт-екскурс співаної поезії «Хотіла б я піснею стати» вела директор музею Лесі

Українки в Києві Ірина Щукіна. Вона надзвичайно цікаво розповідала про подвижництво Лесі у збиранні, систематизації пісень, вводила присутніх у Лесин світ, заповнений поезією і музикою. Подвижництво Лесі ілюструє, зокрема, наведений пані Іриною такий факт. Коли в Німеччині Лесі відмовили у третій операції (були уражені обидві нирки), вона кошти, відкладені на операцію, спрямувала на видання пісень. На той час за цю суму можна було купити будинок.

Говорила директор і про особливі сторінки з життя поетеси.

Розповіді про Лесю доповнювалися співом дівчат з ансамблю «Ангельорус» з київської музичної школи № 23. Керує дівчатками Тетяна Стефанишин. Гармонійна співпраця музею та ансамблю має вже свою річну історію. Прикро, що цей прекрасний захід був повністю проігнорований ворзельськими учителями та учнями.

«Був час, коли золотим дощем лились пісні» – написала Леся Українка . Ось такий золотий дощ пролився 16 березня у Ворзелі.

Данута Костура


no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code