Беремось за реконструкцію Ворзеля

Данута КОСТУРА

Відбулася презентація концепції реконструкції проспекту Курортний та паркової зони біля Уварівського дому. Концепцію представляли архітектор Станіслав Дьомін, голова Ворзеля Лариса Федорук та голова Бучі  Анатолій Федорук.

Подія зібрала, як для Ворзеля, багато людей, спраглих за змінами. Адже  пропонується  облагородити нинішню ганьбу селища – проспект Курортний (провулок від вокзалу до вулиці Пролетарської), а також облаштувати  3,5 га паркової зони біля Уварівського дому.

Архітектор Станіслав Дьомін з командою побачили проспект Курортний креативним, динамічним, яскравим, наповненим дитячими голосами.  Будуть там дитячі майданчики для різних вікових груп, різноманітні спортивні снаряди, велодоріжки.  Таке вирішення сподобалось, в основному, молодим батькам.

Старше покоління хотіло би бачити одне з центральних місць Ворзеля більш «класичним», більш інформативним, щодо , зокрема, діячів культури, які проживали у Ворзелі. Так вважає, зокрема, архітектор, мешканка Ворзеля Олена Салтикова. Ворзель був курортом і повинен ним залишитися. Тому в облаштуванні цієї дороги наголос слід би зробити і на потребах відпочивальників.

Ця вулиця могла би стати своєрідним курортним бульваром, куди би сходилися люди на «променад». Такої  виключно пішохідної,компактної вулиці у центрі не має. І використати її можна потужніше.

Біля Ворзеля знаходиться мегаполіс. Зараз чимраз більше киян намагаються вирватися з Києва на вихідні на природу. Багато з них на «оцивілізовану» природу. Ворзель може у цьому напрямку досягти значних успіхів, якщо належним чином підійде до розуміння своїх рекреаційних перспектив.

Думається , що з реконструкцією проспекту поспішили. Здається, саме голова Бучі, який гаряче відстоював своє бачення на презентації, говорив про її першу чергу. Наразі, це 300- метрівка, згодом, як сказав доповідач,  буде друга черга. То чому одним махом не спроектувати цей проспект у його цілісному варіанті? Важливо, як бачиться владі також територія, яка оточує проспект Курортний. (Сподіваємося, що не забудованою багатоповерхівками, згідно з так званим генпланом, яких хоча й не затверджений, але вперто втілюється в життя: 3 га  санаторію «Зірка», територія колишнього табору «Буревісник»).  На цьому генплані багатоповерхівками збираються забудувати  і кілька гектарів  «Зірки», вже з боку Курортного проспекту. Не хочеться думати, що за цим поспіхом криються якісь не зовсім благовидні плани.

З презентацією реконструкції парку біля Уварівського дому особливих заперечень не було. Правда, штучне озерце, мабуть, все ж перебір. Та й повернення до духу початку минулого століття, коли тут прогулювалися царські генерали , можливо теж викличуть певні запитання.

Для багатьох ворзелян вийшла на перший план доцільність витрат на облаштування саме парків попри проблеми з водогоном, відсутністю тротуарів на вулицях з  інтенсивним рухом, туалетів, тощо.

Наскільки назрілим є питання  облаштування  Ворзеля , у тому числі в частині комунального благоустрою, показала  активна участь мешканців.

Данута КОСТУРА

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code