Данута КОСТУРА
У Ворзелі переселенці нещодавно ділилися досвідом як влаштувати дитину у садочок, винайняти квартиру, влаштуватися на роботу. Ділилися у спосіб дещо незвичний – через театр. Теж незвичний. Бо вистава була побудована у формі діалогу – непрофесійні актори, в основному переселенці, та глядачі. А сюжет був взятий з історій життя самих переселенців.
Передував виставі дводенний семінар, який був проведений на початку жовтня в Ірпені. Там і були відібрані серед переселенців та активних жителів актори. За результатами семінару було створено форум-виставу «Будемо жити. Як?».
Переселенці – актори зі сцени розповідали про свої митарства, запрошуючи глядачів дати свої «рецепти» вирішення проблеми. У Ворзелі таких глядачів зголосилося двоє. Вони запропонували своє бачення вирішення проблеми, ставши теж на деякий час учасниками вистави.
Вистава вже була показана день перед тим в Ірпені.
«Наша методика створена для звичайних людей, бо кожна людина – це театр. Ми пропонуємо стати актором свого життя, а не лише глядачем, – підкреслює координаторка проекту Яна Салахова.
Проект реалізовується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» за фінансової підтримки уряду Японії і в партнерстві з урядом України, регіональною та місцевою владою.
Організатори: Київська громадська організація “Театр для діалогу” у партнерстві з Благодійною організацією “Фундація добрих справ” м. Ірпінь.
«Театр для діалогу» планує провести ще чотири театральні семінари та десять показів форум-вистав у містах Київської області.
Данута КОСТУРА
Popularity: 2% [?]