Данута КОСТУРА
Один із небагатьох, який зберіг і розширив свої функції, ворзельський санаторій «Орлятко».
Він був заснований у 1936 році як кардіологічний. У 1997 році тут був проведений капітальний ремонт і санаторій перепрофілювали у гастроентерелогічний.
Весною 2004 року після того, як згорів санаторій «Дружній», в «Орлятку» відкрили психоневрологічне відділення на 75 місць, а у 2011 році ще одне – для дітей з ДЦП у супроводі батьків ( близько 20 місць).
Санаторій, який займає площу 6, 84 га , з загальною площею 7 214 кв.м , підпорядкований Київській міській держадміністрації. Функціонує цілорічно.
3-х поверховий спальний корпус розрахований на 225 місць.
Для дітей з профільними захворюваннями путівки безкоштовні. Їх видають поліклініки.
У санаторії працюють150 працівників.
Діти під наглядом 11 лікарів. З них 8 працюють у санаторії більше 20 років. З 31 медсестри, які мають категорії, у 19 вища.
Головним лікарем впродовж 22 років працює Мазур Микола Миколайович .
Діти, згідно свого профілю захворювання , отримують необхідне медикаментозне, фізіотерапевтичне лікування, фітотерапію, спелеотерапію. Для дітей – інвалідів недавно придбаний пристрій «Гравітон». Сприяють оздоровленню і 6 – разове дієтичне харчування, і цілюще ворзельське повітря , і, безумовно, доброзичливе відношення вихователів до дітей. Дозвілля дітей насичене різноманітними конкурсами, чемпіонатами, змаганнями, іграми.
У санаторії йдуть назустріч не тільки дітям з профільними захворюваннями. При можливості оздоровниця ділиться путівками зі, скажімо, юними футболістами. Їх батьки вносять порівняно невеликі благодійні кошти на розвиток санаторію. Діти, тренуючись на впорядкованому ворзельському шкільному стадіоні, у вільний час ділять всі радощі перебування в оздоровниці з іншими дітьми.
У Ворзелі збереглися ті оздоровниці, якими безпосередньо опікується держава. На відміну від відомчих, які зникли разом з підприємствами, яким вони належали.
Данута Костура
no images were found
Popularity: 16% [?]