«Дуже гарно!» – кажуть іноземці

Данута КОСТУРА

У Ворзелі у кращі його часи функціонували 15 піонерських таборів. Більшість з них були відомчі. Коли підприємства перестали працювати або не в змозі були утримувати свої дитячі оздоровниці , території таборів перетворилися на лісові хащі, будівлі були або знищені, або самі завалилися. Більшість територій були здані в оренду більш заможним організаціям, згодом їх приватизували, але без зміни цільового призначення. На одних виросли палаци, обгороджені монументальними парканами, інші так і пустують.

Одному з таборів пощастило – на його території у 1995 році почала діяти римо-католицька Вища духовна академія.

Влітку вона приймає на оздоровлення дітей з усієї України. І не тільки.

Ось цього літа подихали ворзельським повітрям , побачили свою столицю близько 100 дітей і волонтерів з Вінничини,Черкас, Одеси, Житомира, Луганська.

Відпочинок вінничан збігся з приїздом 14 італійців різного віку, що належать до релігійної спільноти, яка займається проектами по підтримці сім’ї, дітьми – сиротами, дитячими будинками сімейного типу, підтримкою одиноких матерів.

Вони задоволені всім, що вдалося побачити за тиждень. Їм надзвичайно сподобався Ворзель своєю природою, а на екскурсію у Київ їздили двічі. І старанно перераховують собори, які відвідали. « Дуже гарно» – старанно вимовляють українською 23 – літні студентки з Італії.

Скільки дітей і молоді міг би прийняти Ворзель, будь на те воля влади на всіх рівнях.

( на фото: вінничани прощаються з італійцями, з якими  провели у семінарії тиждень)

Данута Костура

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code