Анатолій Зборовський
15 березня нинішнього року в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація документального фільму «Борис Піаніда – науковець, митець, педагог».На перегляд прийшли ірпінці, які цікавляться мистецтвом, а також учні школи № 1.
Минуло 19 років після смерті художника.
8 березня 1993 року помер художник, педагог і науковець Б.М.Піаніда. Він – учень художника М.О.Донцова. Після смерті свого вчителя доцент Київського художнього інституту Борис Піаніда створив в його будинку в Ірпені музей. Борис Микитович утримував Будинок-музей художника М.О.Донцова до своєї смерті. Борис Піаніда керував художніми студіями в Ірпені та Києві. Він дав путівку в мистецтво багатьом художникам.
Ще живі люди, які добре пам,ятають Бориса Микитовича.
Вдова художника Любов Іванівна ( на фото) відкладала гроші із своєї дуже скромної зарплати доглядача музею і зібрала суму, необхідну для створення фільму.
Учні, колеги, вдова художника згадують Бориса Микитовича. Фільм відтворює образ талановитого художника, педагога, науковця і просто скромної людини Б.М.Піаніди.
Директор Ірпінської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи художнього профілю № 1 Т.К.Вдовухіна розповідає про виховання майбутніх художників на прикладі Матвія Донцова і Бориса Піаніди.
Режисер і автор сценарію фільму – Ліна Станіславівна Агаркова.
Наслідком поєднання видатної особистості героя і таланту автора фільму стала чудова документальна кінострічка. Немає, хроніки, де б зберігся образ живого Бориса Микитовича. Але режисер вдало чергує фото і твори свого героя із спогадами сучасників та ірпінськими краєвидами.А наявність у кадрі поруч із живими людьми бюсту Б.Піаніди створює відчуття присутності художника. Дуже доречно звучить у фільмі улюблене танго митця у виконанні Лемешева. Взагалі, вражає, як режисер Ліна Агаркова, маючи дуже скромний бюджет, вміло побудувала фільм. Зворушує і драматична доля вдови Любові Піаніди.
Цей фільм обов,язково слід подивитися всім ірпінцям. Я думаю, що і наступні покоління наших земляків дивитимуться фільм «Борис Піаніда – науковець, митець, педагог». Адже Борис Микитович належить до творців культурної атмосфери Ірпеня. Цей фільм дивитимуться в Національній академії образотворчого мистецтва. Адже його герой викладав у цьому закладі. Цей фільм знадобиться всім, хто цікавиться історією українського мистецтва. Адже Борис Піаніда – автор високохудожніх творів живопису і графіки.
Поетеса і краєзнавець Ніла Висоцька зазначила, що фільм вартий нагороди на кінофестивалі.
Валентина Головатюк зробила для презентації фільму міні-виставку малюнків своєї доньки Зореслави, яка свого часу навчалася в студії Б.М.Піаніди.
Фільм не залишив байдужими учасників презентації. А в мене з,явилося відчуття ніби Борис Микитович перебуває десь зовсім близько.
Не весь відзнятий матеріал використано в фільмі. Та й зйомки можна продовжити. Ліна Агаркова планує створити післямову до фільму. Потрібен спонсор.
Анатолій Зборовський, директор Ірпінського
історико-краєзнавчого музею.
Popularity: 6% [?]