Данута КОСТУРА
26 серпня у селі Стремигород, що на Коростенщині, відбувся 3-й Фестиваль льону. На цей раз він презентував себе як міжнародний, завдячуючи делегаціям з Польщі, Білорусії, Молдови, Франції, Бельгії. У святі взяли участь близько 7 тисяч осіб.
Натхненник і організатор всіх трьох фестивалів Ірина Костюшко, власниця агрокомпанії «Зоря», нагадала про важливість відродження льонарства в Україні. Світова потреба льоноволокна складає близько 600 тис тон, 1/6 якого постачала на світовий ринок Україна. Раніше льон – довгунець вирощували на 130 тис га, зараз – на 2 тис.
Створена Громадська спілка «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» стане одним з чинників для формування кластера льонарства.
На фестивалі був присутній мер Глухова Мішель Терещенко з дружиною. Для нього льонарство не байдуже, оскільки він сам займається вирощуванням цієї культури.
Цього року, на відміну від минулого, на фестивалі не було ні віце-прем’єра, ні міністра сільського господарства. Зате була спущена з гелікоптера і вручена голові Житомирської облради цеглина, яка повинна лягти в підмурівок майбутнього льонокомбінату. Разом з цеглиною було шампанське. Його відкоркують через два роки під час відкриття збудованого льонокомбінату.
Ірина Костюшко нагадала, що на знищеному впродовж минулих років льонопереробному заводі було 7 тисяч робочих місць.
Програма фестивалю була насиченою і цікавою.
Дійство від «Парку Київська Русь» не залишило байдужим нікого. До присутніх промовляв Володимир Великий, акробатичні вправи на конях виконували найдосвідченіші наїзники «Княжої конюшні».
Працювали дві сцени, де могли показати свою майстерність багато колективів.
На огородженому майданчику з дивовижними тваринами, виготовленими з різнотрав’я, майстер-клас з травоплетіння давала народна майстриня Леся Колосенко.
Бажаючі могли покуштувати різні наїдки, придбати роботи народних умільців.
Данута КОСТУРА
Popularity: 2% [?]