Співає «Перевесло»

Данута КОСТУРА

Вже стало доброю традицією для народного аматорського ансамблю української пісні «Перевесло» під кінець року звітувати концертом перед мешканцями Ворзеля.

Історія «Перевесла»

Ансамбль був створений у 2006 році на базі вже недіючого співочого колективу з Учгоспу. До цього гурту співочих жінок приєдналися п’ять ворзельських депутатів на чолі з секретаркою ради Антоніною Перуцькою, яка співає і понині. Прихистком для ансамблю став ворзельський Центр культури, розташований у відремонтованому будинку Наталії Уварової,  доньки Федора Терещенка.

Більше десяти років диригував ансамблем Вадим Зеленюк. Завдяки йому ансамбль зазвучав багатоголоссям. Майже кожен свій виступ ансамбль розпочинає піснею «Вітальна» на слова і музику Вадима Зеленюка. Зараз художнім керівником «Перевесла» є заслужений артист України Геннадій Павлик. Його високий професіоналізм, щира любов до пісні надихає  учасниць.

З часу створення «Перевесла» його беззмінною  старостою і ведучою є заслужена працівниця культури  Ольга Файнікова. Нині вона також виконує обов’язки директорки Центру культури.

Спів  став їх покликанням

«Перевеслу» – 14 років. Впродовж цього часу ансамбль брав участь у різноманітних конкурсах-фестивалях, де завжди здобував почесні нагороди і відзнаки. Своїми виступами він додає урочистості різним заходам, які відбуваються у селищі.

За ці роки з першого складу ансамблю залишилося більше половини співачок, інші з різних причин відійшли. Зараз їх 14. Деякі з учасниць доїжджають з Києва, Бучі, Ірпеня, Гостомеля. Збираються на репетиції двічі на тиждень. Наймолодшій – 58 років, найстаршій – 77. Вже третій рік добираються не своїм коштом – влада придбала їм проїзні. У розмові учасниці ансамблю щиро дякують керівництву за всебічну підтримку «Перевесла».

Перевеслянки виступають при кожній нагоді. Зараз, коли перебування великої кількості людей у  приміщенні зведено до  мінімуму, вони намагаються виступати у мікрорайонах. Планують наступним літом збільшити кількість виступів,  розширивши локації.

Між піснями звучить поезія, яку вміло підбирає і читає пані Ольга.

На звітному концерті прозвучало запрошення приходити на проби, щоб після  відбору  долучитися до колективу, бо « народ без пісні – дерево без плоду, не має пісні – то нема й народу!»

Сучасна наука стверджує, що при співі виділяються гормони щастя – ендорфіни. Спів знижує рівень стресу. А ще виробляє поставу, оскільки співаючи, потрібно спину тримати рівно. Також при співі відбувається природне очищення дихальних шляхів.

Мабуть саме тому у західних країнах безліч хорів і, відповідно, музичних фестивалів. І, напевно, саме тому перевеслянки , вийшовши на сцену, виглядають такими молодими і красивими. Можливо, взявши до уваги ці факти, ворзельці ширше зацікавляться співом. А ті, хто пройде проби,  влиються у дружній колектив «Перевесла».

Данута КОСТУРА

 

 

Popularity: unranked [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code