Збір макулатури у ворзельській школі

Данута КОСТУРА

газета “Західне передмістя Києва” №16(66)

У ворзельській школі №5 пройшло свято здачі макулатури. Був куліш, музика, урочисте перерізання стрічки на акуратному красивому контейнері. Так Фонд громади Приірпіння відзначив активність школярів, які, кинувши клич «Звільни Ворзель від макулатури – врятуй дерево», самі зорганізували збір непотрібного дома паперу.

Свято стало черговим заходом масштабного проекту, протягом якого з листопада 2012 року більше 120 учнів взяло участь у тренінгах, які провела Анастасія ПОПСУЙ, директор Фонду, та професійні тренери з ораторського мистецтва, відео-монтажу тощо. Загалом проект покликаний залучити, активізувати дітей до корисних справ, самостійно приймати рішення , організовувати заходи. У Приірпінні таким чином сформувалися шкільні активи, що прагнуть позитивних змін.

У ворзельській школі такий актив сформувався з восьмикласників на чолі з Тетяною САВЕНКО. Учні купили ваги і стали ретельно фіксувати хто скільки приніс макулатури. Є свої шкільні рекордсмени. На день Свята вже назбирали більше пів тонни паперу. Ще збиратимуть пару тижнів, а потім здадуть і на виручені кошти куплять інформативні дошки – восени ворзельській школі виповниться 100 років. Тому треба гідно представити її шлях довжиною у століття. Зараз тут навчається 320 учнів, з них половина – учні початкових класів.

Активно долучилися школярі і до приготування куліша з грибами, вникаючи у всі тонкощі приготування каші у казанах, під керівництвом члена організації «Бойовий гопак » Ольги АРГАТ. Дочекалися каші більше 40 дітей. Слава про куліш рознеслась по Ворзелю і деякі з тих, хто пішов раніше додому, поверталися.

– Плюсом цього проекту є те, що у ньому не задіяні ні адміністрація школи, ні вчителі. Діти спілкуються зі шкільним начальством на рівних. Все, що зроблено – заслуга наших активних восьмикласників, – говорить заступник директора Ірина МАЛЬЦЕВА.

– Для цього проекту, що наразі реалізується у 12 навчальних закладах (за підтримки Фонду Богдана ГАВРИЛИШИНА, Іменного фонду Дмитра ВОЙЦЕХА та ГО «Нові обличчя»), найважливішим є те, що діти вчаться самостійно приймати рішення, організовувати заходи, обирати пріоритети діяльності для покращення життя в школі, місті, регіоні. Дуже б хотілося, щоб дорослі більше звертали увагу на ініціативи молоді та відзначали важливість їхніх ідей. Адже в підлітковому віці закладається фундамент поведінки свідомого громадянина, небайдужого жителя свого міста. Тому підтримаймо ініціативи учнів та візьмімо участь у їх починаннях, – сказала Анастасія Попсуй.

У нас не розвинута культура роздільного збору сміття. Згідно з соціологічними дослідженнями понад 80 % українців викидають папір на смітники. Протягом року Україна використовує близько 1 млн 500 тис. тонн паперу. У 2010 році було імпортовано близько 215 тисяч тонн макулатури на суму 45 млн доларів.

З однієї тонни макулатури можна виготовити 25 тис зошитів, врятувати 20 – 25 дерев.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code