Закон і совість

Данута КОСТУРА

Ця історія триває з березня 2013 року. Два роки перед тим 30 сімей в Ірпені, в основному молодих, вселилися у свої однокімнатні квартири. Біля двох  триповерхівок  майже не залишилося прибудинкової території, оскільки вони  збудовані на 10 сотках. Але  поруч була зелена зона з соснами, площею теж близько десять  соток. Там і гралися їх діти, відпочивали старші.

7 березня 2013 року  сосни почали вирубувати. Один з депутатів Ірпінської ради Богдан Мельничук приїхав  за повідомленням на місце знищення 50- літніх щоглових сосен і склав акт. У ньому йшлося, що за адресою м. Ірпінь, вул.III – го Інтернаціоналу 1/5 – між гуртожитком ВО «Укрдержліспроект» та приміщеннями МУ ГУ МВС (ДАІ і паспортний стіл) зафіксовано знищення частини лісопарку. Група з 5-ти чоловік зрізали близько 30 дерев і кращу деревину вивезла на автомобілі марки ЗІЛ  державний номер Т 57-37 КХ . Дозволу на проведення робіт у них не було.

Богдан Мельничук вказав також прізвища свідків знищення лісового масиву. І додав фото ( є ще відео) з місця вирубки. А 11 березня написав депутатське звернення до тодішнього Ірпінського голови В. Д. Скаржинського В. Д. та до тодішнього начальника  КП « Ірпіньзеленбуд» Є. В.Котова , у якому просив надати копію рішення Ірпінської міської ради про виділення даної земельної ділянки і довідку про сплату відновної вартості насадження ( № 1036 /01-12 від 12.03.13). ( Нагадаємо, що власник ділянки, на якій ростуть дерева, повинен сплатити при придбанні  ділянки у спеціальний фонд при виконкомі відновну вартість дерев).

Відповідь надійшла тільки від Є. В.Котова ( 19.03.2013 року, №35). У ній пан Котов повідомляє, що 07.03.2013 року працівники «Ірпіньзеленбуду» виїжджали за адресою  вул. 3-го Інтернаціоналу ,1/5.Встановивши незаконне знесення зелених насаджень, склали акт. Також 11.03.2013 року було направлено лист до Державної екологічної інспекції у Київській області, щодо перевірки законності знищення зелених насаджень. А  19.03.2013 року матеріали по факту зрізування зелених насаджень направлено до Ірпінського МВ ГУМВС в Київській області для ухвалення рішення.

Що було ухвалено – залишається таємницею.

Не залишилися осторонь і мешканці двох будинків на вул.Островського, 18 та 20. Вони дізналися, що 30 сосен, які росли на 5 сотках,  вирубали під будівництво 5-ти  гаражів, три з них –  для сім’ї Гульчаків. Мешканці писали запити до прокурорів, звернення до голів В. Скаржинського, Б. Мельничука і нещодавно   В. Карплюку, в яких просили зберегти лісову ділянку, скасувавши  попереднє рішення сесії, а вказаним особам виділити інше місце під гаражі. Бо ця ділянка для них є життєво необхідною, адже не має де навіть поставити контейнери для сміття.

Відповіді від попередніх двох голів не отримали. Від В. Карплюка надійшла копія, оригінал якої був адресований заступнику прокурора Ірпеня Я. Костіву ( 27.03.15 № 01-21/939). У ній  йшлося про те, що даним ділянкам присвоєні кадастрові номери та видані свідоцтва на право власності і, згідно з Законом, про неможливість скасувати рішення про надання у власність ділянок під гаражі.

Але мешканці будинків не збираються здаватись, оскільки ціна питання –  здоров’я дітей.

Розмовляємо з депутатом дільниці Богданом Мельничуком. На запитання, чому він, як тодішній голова Ірпеня не відреагував на звернення  мешканців, пояснює, що у цей непростий час не міг зібрати депутатів докупи, оскільки вони оголосили йому бойкот. Єдиним правильним виходом з цієї ситуації вважає скасування рішення про виділення землі під гаражі.

З Володимиром Гульчаком – іншим депутатом цієї дільниці, який, між іншим, уже не перший рік  очолює земельну комісію в Ірпінській раді і заодно є одним з власників землі під гараж, поговорити було непросто. Телефон, який мені дали, не відповідав. Залишила голосове повідомлення, але безрезультатно. Поспілкуватися з ним удалося після сесії.

Наша з ним розмова проходила у різних «регістрах». З мого боку йшлося про моральний бік цієї справи, він же весь час говорив, що  його сім’ї потрібні гаражі, бо зараз дві машини стоять на вулиці, а гараж сина буде знесений і йому ніде тримати машину.  Дають десь на БКЗ, але це далеко. На запитання, а де тримає машини більшість власників, відповідь була одна: його сім’ї потрібні гаражі.

Пропонувала йому поставити себе чи сина на місце мешканців тих двох будинків і почула, що не все вирубано, ще половина сосен залишилися. Тай біля кожного будинку скверик влаштувати не можна. А щодо його гаражів, то « з точки зору закону там все правильно».

У законі про обов’язки депутата місцевого рівня перед своїми виборцями, зокрема, написано: «вивчати потреби виборців, інформувати про них раду, виконком та брати безпосередню участь у їх вирішенні».

Депутат Гульчак  вивчив свої потреби як виборець, інформував про них раду, виконком і затим  брав безпосередню участь у їх вирішенні.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code