Як позбутися опалого листя

Данута КОСТУРА

Спалюють! Інколи похапцем ( от швиденько спалю і ніхто не відреагує), інколи нахабно ( а що мені зробиш?), інколи підступно ( поліетелен диму не дає). Кого дурите?

І хай не говорять, що нікуди дівати листя. Є. Якщо є листя, значить є земля, на якій росте дерево, яке це листя продукує.

Відведіть на своєму обійсті куток, де ви зможете зносити листя, пересипаючи його періодично землею. Якщо там буде тільки листя, то купа дуже скоро, особливо після дощів, зменшиться у рази. Максимум через рік з вашого листя утвориться пухкий компост, чудове удобрювання для ваших рослин. Прискорить перетворення листя на пухку землю і спеціальна біоречовина, яка продається у магазинах.

 

Компостування листя – найкращий спосіб його утилізації

А що робити з гілками? Спалювати, звичайно. Чи у себе в грубці чи просто на повітрі. Але  спалювати сухе дерево, яке горить без диму. Волога деревина димить. Тому дайте їй підсохнути у якомусь із своїх закутків.

Не намагайтесь у пориві весняного наведення порядку вичистити від листя все, що бачить ваше око. Залиште трохи – це чудовий удобрювач грунту. Через тиждень –другий його накриє трава.

Якщо ж є господарі, які все ж не бажають листя компостувати, то для них є інша пропозиція.

МП «Рада» пропонує придбати великі мішки ємністю у 3 куби, куди можна буде складувати листя з свого обійстя. А наповнивши мішок, зателефонувати на підприємство ( тел. підприємства: 97- 162, вул. Яблунська, 99; можна зателефонувати на моб. 096 460 78 62 – Ірина) . Ця послуга обійдеться 120 гривень за куб ( повний мішок, відповідно, 360 грн)

Якщо ж ви вирішите спалити листя – на вас чекатиме штраф від 340 до 1000 грн. Люди, яких не влаштовує повітря з димом, можуть спочатку звернутися до совісті паліїв. Якщо не зможете достукатись, або палії десь заховались, телефонуйте 096 758 10 41. Це мобільний ворзельського інспектора з благоустрою Діани. Телефонуйте у робочий час. Правда, палії полюбляють робити свої негарні справи ввечері. Спробуйте сфотографувати, а на завтра покажіть інспектору ці фото.

Люди повинні бути свідомими того, що спалюючи листя, вони посягають не тільки на своє здоров’я, але й на здоров’я інших людей.

 Загострюються хвороби людей схильних до алергії, астми, серцево-судинних захворювань. Дим особливо небезпечний для мешканців, які дихають чистим лісовим повітрям. Його мікрочастинки здатні з диханням проникати вглиб легень і знаходитися там впродовж тривалого часу. Особливо небезпечно, коли спалюється вологе листя. При цьому у великій кількості виділяється канцерогенна речовина. Не забуваймо, що на відміну від відкритого простору, у лісистій частині дим зависає надовго.

Данута КОСТУРА

 

 

 

 

 

 

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code