Вибори 2012. Ворзель.


Данута Костура

Народне волевиявлення 2012 року – в історії. Зокрема, у Ворзелі. На три виборчі дільниці прийшло 2200 громадян (із 3 985 внесених до списку). Влада постаралася і звела до мінімуму у комісіях людей із чільних опозиційних сил. Тому останні намагалися вирівняти ситуацію кількістю спостерігачів. Скажімо, на дільниці із 882 громадян, внесених до списку, було 32 спостерігачі від різних партій.

Вибори у Ворзелі пройшли напрочуд спокійно. Можливо, камери спостереження нагадували потенційно буйним чи шулерам від виборів: «увага, вас знімають».

З телефонних розмов, з інтернету люди довідувалися про каруселі, підкупи перед входом на дільниці. Але це було десь там, в Ірпені. А тут тиша і благодать.

Занервували представники влади під час підрахунку голосів – їх партія програвала. У результаті маємо: ОО « Батьківщина» – 750, «Свобода» – 413, «Удар» – 417, ПР – 275, КПУ – 164.

У мажоритарному списку ситуація така: В’ячеслав Кутовий ( ОО ) 584, Петро Мельник (ПР) – 412, Олександр Юраков («Удар») – 383.

Дмитро Войцех ( самовисуванець) набрав 311 голосів. Непогано, зважаючи на тотальну критику з обох сторін.

Йшли , ототожнюючи себе з партією «Удар», але як самовисуванці Леонід Танцюра – набрав 76 голосів та з ПР Юрій Цікаленко – 56 голосів.

Інші партії та мажоритарними набрали від нуля до трьох десятків голосів.

Ось такий розклад.

Судячи з повідомлень ЗМІ, зараз «йдуть бої» за перше місце в окружних комісіях. Окружні комісії здатні звести нанівець торжество демократії, продемонстрованої на деяких дільницях (ворзельських, наприклад). Окружкоми так і не зробили висновків з попередніх виборів, де познущалися з багатьох дільничних членів комісії по повній програмі. Неначе, не можна було, бодай, на цих виборах оптимізувати прийом протоколів та списків.

Можна, звичайно. Та чи треба? А раптом захочеться змінити переможця? А з іншого боку – це ж не 2006 рік ( коли вибирали виключно партії. А цікаві із зчудуванням звіряли пораховані голоси на дільницях з голосами, задекларованими на сайті ЦВК. На одній із ворзельських дільниць чомусь майже не стало голосів у малих партій. Зате бютівська сила збільшилася вдвічі, а НУ і ПР дісталась друга половина. Порівно. А на запитання представників малих партій , куди ж поділися їх, хай невеликі, та все ж голоси, очільниця переможного об’єднання відповіла, що поїзд пішов і цілком можливо, що бюлетені вже спалили).

З того часу ми зробили великий поступ у цьому сегменті – бюлетені зберігатимуться 5 років. А ще є закон про фальсифікацію виборів.

Та, схоже, наперсточників від виборів це не лякає. Сподіваються, що вийдуть сухими з води.

Боротьба за владний шмат йде, згідно логіці та ментальності головного пошукувача мандата. В нашому випадку у страждальницькому 95 окрузі.

Найсумніше у цій історії те, що залучивши студентів, які за своїм фахом повинні будуть стояти на сторожі закону, до виборів, їм наочно показують, як цей закон можна зневажати.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 6% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code