Ворзельський заказник.

Ворзельський заказник входить у природно –заповідний фонд України (ПЗФ). До фонду, окрім заказників, входять: природні та біосферні заповідники,національні природні парки, пам’ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, парки-пам’ятки садово-парканного мистецтва, регіональні ландшафтні парки,заповідні урочища. На кінець 2007 року 4,7% території України зайнято об’єктами ПЗФ. Всього це 7279 об’єктів загальною площею 2854477,3 га Відповідно до Указу Президента до 2015 року площа заповідних земель в Україні має зрости до10-15%.
Заказників станом на 1.01.2007 налічувалося 2709 загальною площею1млн 93 тис га.
ЗАКАЗНИКИ -це природні території, цінні для збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів. На території заказника обмежується або забороняється діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим Положенням про заказник. Положення про кожен конкретний заказник готується індивідуально. Все, що прямо не заборонено у Положенні – не забороняється. Зонування територія заказника не має.
Ворзельська селищна рада своїм рішенням від 11. 09. 2003 р. затвердила схему розміщення ділянок рекреаційного призначення, а Київська обласна рада від 20.11. 2003 року оголосила лісовим заказником місцевого значення заказник «Ворзельський» площею 85 га з такою характеристикою: Унікальні лісові масиви з рідкісними рослинними угрупуваннями та рідкісними видами рослин. У лісовому фонді представлені соснові , дубово-соснові, дубові та березові ліси. Вік деревостану 100-150 років. Тут також зростають сон чорніючий та лілія лісова, занесені до Червоної книги України.
Заказником опікувалася Бучанська лісогосподарська установа. У зв’язку з її розформуванням функції передані Управлінню житлово-комунального господарства Київської облдержадміністрації. 2,5 роки тому заказник «Ворзельський» передано на баланс комунального підприємства «Київський обласний лісгосп».
Фінансування для проведення робіт по санітарній очистці заказника з обласного бюджету не виділялося. Заказник поступово перетворюється у «джунглі», що не додає привабливості Ворзелю, як курорту. Повалені дерева створюють реальну загрозу мешканцям і гостям селища.
Ворзельська влада впритул зайнялася цим питанням. Створено карту меж заказника, готуються листи у вищі інстанції з пропозиціями по його облаштуванню.
Данута Костура

Popularity: 8% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code