Ворзель, як дитяча оздоровниця. Листування з владою


Данута Костура

Пропоную своє бачення розвитку Ворзеля, як дитячої оздоровниці у листуванні з владою.

Голові Київської обласної

державної адміністрації

Присяжнюку А.Й.

_______________________

01196, м.Київ, пл.Лесі Українки,1

Шановний Анатолію Йосиповичу!

На фестивалі «Повір у себе», що проходив у Ворзелі, мені пощастило поговорити з Вами про перспективу розбудови нових дитячих таборів у Ворзелі. Це питання впродовж 6 років я піднімала у центральній («Голос України», «День», «Українське Слово» ) та місцевій пресі.

-Я вас почув, – сказали Ви тоді.

Коротко нагадаю суть розмови. У кращі для Ворзеля часи тут функціонувало 15 піонерських таборів. Багато з них уже втрачено для дітей: замість багатоголосого дитячого сміху – сита тиша для декількох осіб. Інші ж, викуплені або здані в оренду без зміни цільового призначення, чекають свого часу. Зараз там лісові хащі.

Щоліта перед батьками постає питання, куди прилаштувати своїх дітей. За словами колишнього міністра КМУ Анатолія Толстоухова, з дитячих закладів, які працювали влітку у 2009 році, 95,5 % – табори з денним перебуванням, і лише 4,5 % – заклади оздоровлення. Сумна цифра.

Зараз у Ворзелі функціонує три дитячі оздоровниці. Ще чотири функціонують як різнопрофільні санаторії, але вони для широкого дитячого загалу недоступні.

Очевидно,влада повинна знайти спільну мову з власниками та орендарями земель колишніх піонерських таборів, надавши будівництву нових зелену вулицю у вигляді податкових, інших преференцій ( серед яких , скажімо, могла б бути безкоштовна проектна документація). При належному менеджменті цей бізнес міг би стати успішним – близькість до столиці робила б його таким. Виграли б обидві сторони – держава отримує нові «потужності» для оздоровлення своїх молодих громадян, а бізнес, з користю для себе, ще й долучається до благородної справи.

У Києві є великий прошарок середнього класу, який в спромозі купити для своїх дітей путівки на час канікул. Купляли б путівки і батьки, і спонсори з інших областей. А діти, набираючись здоров’я, заодно, знайомились би з Києвом. Організовані шкільні екскурсії до столиці з усієї України теж мали б де зупинитися.

За межами України проживає біля 20 млн українців. Багато з них, при належній рекламі, відправили б своїх дітей на свою історичну батьківщину.

Тема дитячих таборів Вам, Анатолію Йосиповичу, близька. Маєте вже її успішне втілення, зокрема, у наметовому таборі «Славутич Саmp». Ви говорили про можливість відкриття ще з десятка подібних.

Ворзель – ідеальне місце для таких проектів через близькість до Києва, наявність земель із відповідним статусом цільового використання, інфраструктури, «кардіологічного повітря», артезіанської води, недавно приведеного у належний стан великого мальовничого озера.

Посприявши розбудові такого міні-Артеку, держава надала б можливість дітям з усіх куточків України ( і не тільки України) оздоровитись, ознайомитися безпосередньо із Києвом, побачити і доторкнутися до його легендарних місць. Це ще й стратегічний підхід з боку держави – діти розширять кругозір, відчують себе причетними до столиці своєї Вітчизни. А яскравий спогад дитинства залишиться на все життя.

За час перебування на посаді Голови облдержадміністрації Ви, Анатолію Йосиповичу, показали себе людиною справи – маєте вже багато успішно реалізованих амбітних проектів. До них може долучитися ще одна велика і благородна справа – розбудова у Ворзелі дитячих таборів.

У Ворзелі є чимало фахівців, обізнаних з тематикою організації дитячого відпочинку готових долучитися до цієї благородної справи своїми знаннями і діями.

Наперед вдячна за розуміння. З повагою і надією Данута Костура

05 березня 2012р.

ВІДПОВІДЬ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ Т. Л. ПОДАШЕВСЬКОЇ

від 12 квітня 2012 р. № 31. 952.2

Про питання діяльності оздоровчих закладів

Шановна пані Дануто!

На виконання Вашого листа від 05.03.2012 про питання діяльності навчально-виховних закладів та розбудови дитячих таборів Київська обласна державна адміністрація інформує.

Після аварії на ЧАЕС у результаті радіологічного забруднення в Київській області припинили свою діяльність майже 60 здравниць.

В 2011 році при Київській облдержадміністрації була створена обласна міжвідомча робоча група для визначення мережі оздоровчих закладів, що розміщені на території Київської області. Було встановлено, що більшість дитячих оздоровчих закладів, які свого часу були розташовані на території області, в тому числі і у смт. Ворзель припинили своє існування вже понад 6 років.

В 2004 році Кабінетом Міністрів України було видане розпорядження від 17.03.2004 № 141-р «Деякі питання діяльності дитячих оздоровчих закладів», яким було затверджено перелік державних і комунальних дитячих оздоровчих закладів, які заборонено перепрофільовувати, закривати та скорочувати ліжкомісця. До переліку з Київської області ввійшло 17 закладів, решта закладів на той час вже була передана новим власникам.

На сьогодні в Ірпінському регіоні функціонує 5 дитячих оздоровчих закладів, проте жоден з них не заповнюється на повну потужність. Київська обласна державна адміністрація готова підтримати ініціативи щодо заповнення дитячих оздоровчих закладів Київщини влітку 2012 року.

З повагою

Заступник голови адміністрації Т. Л. Подашевська

Уповноваженому Президента України з прав дитини

Павленку Ю.О.

01220, м. Київ, вул. Банкова,11

Шановний Юрію Олексійовичу!

Недавно було оприлюднене доручення Президента України щодо оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 р. У Дорученні, зокрема, йдеться про будівництво нових дитячих центрів.

Таким центром може стати селище Ворзель, що у 30 км від Києва. Колись Ворзель мав статус курорту. Тут функціонувало 28 оздоровчих закладів, з них 15 піонерських таборів. Зараз тут працюють 3 дитячі табори. Ще у 4-х оздоровлюються діти з профільними захворюваннями. Землі інших таборів приватизовані або в оренді без зміни цільового призначення. На одних побудовані котеджі, інші у повному запустінні і чекають свого часу.

Не виключено, що у Ворзелі ще залишилися( окрім заказників) і рекреаційні землі.

Таким чином у наявності є вагома база земель для будівництва дитячого відпочинково-оздоровчого центру.

Історія Ворзеля, як оздоровниці, близькість до Києва, наявність інфраструктури, «кардіологічного» повітря, артезіанської води, впорядкованого великого озера – все це вагомі чинники, які можуть переконати владу, а з нею і інвесторів, щоб розбудувати тут своєрідний міні-Артек.

Сюди змогли б з’їжджатися діти з усієї України( і з-за кордону теж), щоб оздоровлюючись , знайомитись із столицею своєї держави. Через близькість до Києва київські батьки теж надавали б перевагу саме ворзельським таборам.

Надавши бізнесу широкі пільги , держава отримала б нові оздоровчо- відпочинкові «потужності»для своїх юних громадян, а бізнес, з користю для себе, долучився б до благородної справи.

Надіюсь, пане Юрію, що Ви сприймете ці аргументи і донесете їх до ширшого владного загалу.

З повагою Данута Костура

12 травня 2012 р

P.S. Додаю копію листа до Голови Київської облдержадміністрації Присяжнюка А. Й. і відповідь на нього.

ВІДПОВІДЬ УПОВНОВАЖЕНОГО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ З ПРАВ ДИТИНИ

Ю. О. ПАВЛЕНКА

від 14.06.12 № 32-04/470к

Шановна пані Дануто!

Уповноважений Президента України з прав дитини уважно розглянув Ваше звернення щодо відновлення інфраструктури оздоровчих закладів у м. Ворзелі та цілком поділяє Ваше бачення цієї проблеми.

У зв’язку з цим Уповноважений звернувся до голови Київської обласної державної адміністрації з проханням доручити відповідальним особам зустрітись з Вами, розглянути Ваші пропозиції та сприяти вирішенню питання відновлення роботи оздоровниць у м. Ворзелі.

З повагою

Уповноважений з Президента України

з прав дитини Ю. О. ПАВЛЕНКО

Popularity: 10% [?]

4 коментарі до "Ворзель, як дитяча оздоровниця. Листування з владою"

  1. Були недавно у Ворзелі. Прекрасне місце – чудова природа, озеро, фантастичне повітря, все це біля кількамільйонного Києва і – якесь запустіння.Коли ми-тисячі київських батьків- не знаємо куди б недалеко випровадити своїх дітей із загазованого міста на канікули, там, у славнозвісному своїм повітрям Ворзелі, залишки таборів просто боряться за виживання. Важко уявити безглуздішу ситуацію. Ми цілком підтримуємо ініціативу автора.Природа свою справу зробила якнайкраще, тепер черга за відповідальними особами – створити нарешті умови, щоб Ворзель знову став гордістю туристичної інфраструктури України, а не був кинутий напризволяще та розтягнутий на приватні маєтки та маєточки за величезними мурами, що межують із загороженими кимось хащами та недоглянутими узбіччями.

  2. У Ворзелі живуть наші друзі. Завдяки візитам до них
    ми дізнались про це чудове курортне містечко. Повністю
    підтримую думку автора статті-кращого місця для
    відпочинку дітей-киян годі шукати. Замість того щоб
    відправляти дітей бозна-куди – батьки б більш охоче
    купували путівки в табори в чистих соснових лісах недалеко
    від столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code