Важкі проблеми

Данута КОСТУРА

Днями у ворзельському санаторії «Перемога», де проживають близько 90 вимушених переселенців, відключили світло, а з ним і тепло у кімнатах за борги. На другий день почались з’ясування стосунків між адміністрацією санаторію, представниками облдержадміністрації і переселенцями.

За кожного переселенця, який заключив договір ( а таких 66 осіб), санаторій «Перемога» отримує  близько 4 тис грн. З них переселенці самостійно оплачують 300 грн за одне ліжко-місце у місяць. Решта – кошти різних європейських фондів, які ще платитимуть до червня включно.

Переселенці обурювалися , намагаючись вияснити звідки взялись борги і вимагали аудиту. Адже гроші поступали регулярно. До того ж  за газ санаторій не платив з січня, оскільки приміщення обігрівалося твердопаливним котлом на дровах. Цей котел, вартістю близько пів мільйона гривень, збудували, в основному, за кошти Євросоюзу і у січні ввели в дію. Близько 80 тис грн. вніс санаторій «Перемога».

Недавно дирекція санаторію повідомила переселенцям, що корпус закривають на капітальний ремонт – електро – і водопровідні мережі не витримують такого навантаження.

Обласна адміністрація у свою чергу запропонувала переселенцям не чекати липня, а знайшовши квартиру, взяти решту коштів, які передбачені за проживання в санаторії. Їх надасть обласна адміністрація. За чотири місяці ця сума становитиме 13 664 грн.  за кожного.

Одні переселенці ( близько 20 відсотків ) пропозицію прийняли і з 1 березня вже не проживають у санаторії. Кошти їм обіцяли вернути до кінця тижня. Інші – у роздумах, а ще інші категорично відмовляються залишати санаторій, мотивуючи це, зокрема, тим, що за свою пенсію у тисячу гривень вони не проживуть.

Пенсіонерів у санаторії – 22 ( з них 6 – одиноких), дітей – 24( з них – 12 учнів), працездатних – 33, працюють – 12( ще 5 працювало у санаторії).

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code