В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору

Данута Костура

В Києві тисячі людей прийшли до Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні». Була відправлена панахида за безневинно убієнними. До підніжжя Меморіалу поклали свічки свідки Голодомору, делегати від областей України, представники Світового Конгресу Українців, дипломатичних місій зарубіжних країн та міжнародних організацій.

Від Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду виступив Євген Сверстюк. У своєму слові він, зокрема, розповів вражаючу історію про те, як вмирала у своїй хаті сім’я з Полтавщини. Мама, вдягнувши себе і своїх трьох діток у вишиванки, вклала їх у ліжко, закрила двері і сама лягла поряд. Так вона відгородила себе і своїх дітей від того страшного світу, який прирік їх на смерть.

Євген Сверстюк віддав належне Президенту Віктору Ющенку. Саме завдяки йому постав на схилах Дніпра Меморіал. У приміщенні музею можна поставити свічку , а в Книгах Пам’яті знайти прізвища своїх родичів чи односельців. Кожна область, по якій пройшовся смерч смерті, має свою Книгу Пам’яті.

У музеї сумні пісні співав хор «Гомін».

Люди йшли сьогодні до Меморіалу безперервним потоком.

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code