У Ворзелі відзначили сімдесятиріччя перемоги над нацизмом

Данута КОСТУРА

9 травня у Ворзелі, біля пам’ятника загиблим воїнам, відбувся мітинг-реквієм, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ворзель був під німецькою окупацією з 22 серпня 1941 року по 6 листопада 1943 року. У селищі діяла підпільна антифашистська організація. На боротьбу з нею був кинутий власівський підрозділ по боротьбі з партизанами та підпільниками. Командував підрозділом німецький офіцер. Власівці по –звірячому закатували Марію Василівну і Ніну Опанасівну Білостоцьких, маму і доньку. Були закатовані члени організації Іван Ситник, Петро Трегубов.  Діяла у Ворзелі і молодіжна антифашистська група , яка складалася з ворзельських школярів на чолі з Віктором Нацевичем.

Мітинг почався словами: « Сьогодні ми хочемо вшанувати всіх, хто причетний до високого звання «Захисник Вітчизни», звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків, до нинішньої молоді, яка нещодавно одягла військову форму і тепер  захищає нашу країну від російського окупанта. І цього зв’язку не порушать навіть найбільші зміни в сучасному світі. Ми були і є свідками радикальних змін, які відбуваються і в нас, і в усьому світі. В інших вимірах живе й наше суспільство. Але не можна забувати, відкидати все те, що цьому передувало. Священною є пам’ять про нашу перемогу і про тих, хто її виборював і платив найдорожчу ціну».

У заході взяли участь ветерани, представники влади, громадських  організацій, учні, ворзеляни.  Цього року прийшли на  мітинг – реквієм лише 6 із 15 ветеранів, які проживають у Ворзелі. Інші не змогли прийти через стан здоров’я.  Зачитали прізвища тих, хто відійшов у вічність.

Молитву за загиблими відправив настоятель  Петро-Павлівського храму селища отець Василій.

Згадали поіменно і сьогоднішніх земляків – захисників Вітчизни, які боронять нашу державу на сході України. Зараз їх 25.

Виступили голова селища Олександр Венгрик, голова Ради ветеранів Олена Куц, воїн – афганець Леонід Ліхошва.

Від імені ветеранів слово мав Василь Хруль. Ще зовсім юним він партизанив на рідній Бориспільщині. Василь Саватієвич прочитав, зокрема, «Розриту могилу»  Тараса Шевченка.

Надзичайно зворушливо і щиро виступила дев’ятикласниця  Аня Решетнік, батько якої зараз воює в АТО.

Привітали ветеранів і вихованці дитячого садочку «Ластівка».

Голова  громадського  об’єднанння «Самопоміч-Ворзель» Сергій Білявський вручив ветеранам книжечку Нестора Потєхи «Історія селища Ворзель», яка видана за сприяння осередку.

На заході співали ансамбль української пісні «Перевесло», Наталія Луцюк, Ірина Каленчук.

Діти вручили ветеранам квіти . Ворзеляни поклали також квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

А потім на літньому майданчику біля Центру культури відбувся концерт.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code