У одних колодязях вода зникає, в інших – забруднена

Данута Костура

Ірпінський регіон останніми роками потерпає від нестачі води в колодязях. Причину «втечі» води заступник комунального підприємства «Ірпіньводоканал» Віктор Коваленко пояснює зменшенням опадів. Зникнення води у колодязях спостерігається по всій Київській області впродовж останніх п’яти років.

У колодязях, де вода ще є, мешканці часто скаржаться на її смак, незвичний колір, запах.  Причини, в основному, лежать на поверхні. На глибині від 3-х до 20 м залягає верхній шар грунтових вод, до якого легко потрапляють шкідливі речовини.

 – Живлення колодязя здійснюється за рахунок незахищених грунтових вод, якісний склад яких варіює в залежності від санітарного стану прилеглої території, технічного обладнання колодязя та сезонних опадів , – говорить завідуюча відділенням комунальної гігієни  ДЗ «Ірпінська міськСЕС» Василина Куц.

На відстані кількох метрів від колодязя може розташовуватися вигрібна яма, туалет – розсадники хвороботворних бактерій і нітратів. Сільське господарство вносило і подекуди продовжує вносити свій вклад у забруднення води пестицидами, необлаштованими відстійниками з фермерських господарств. Чистка колодязів теж вийшла з моди.

Часто колодязі розміщуються і без дотримання належної відстані від осі течії потоку грунтових вод, тоді вже колодязь з неякісною водою забруднює інші, що розташовані нижче по течії , – пояснює Василина Куц.

Як зробити аналіз води

Згідно даних, які надала Ірпінська СЕС, за 11 місяців з колодязів досліджені 76 проб. З них за санітарно-хімічними показниками, не відповідала вимогам державних санітарних норм  за вмістом нітратів – 61 проба (80,3 %). За бактеріологічними показниками досліджені 85 проб, з них  не відповідала санітарним нормам 21 проба (24,7 %).

Кожен мешканець Ірпінського регіону може зробити аналіз води у Ірпінській міськСЕС, яка знаходиться у Ворзелі, впродовж місяця ( телефон приймальні головного лікаря (04597)46240, відділу комунальної гігієни (04597) 46141). Аналіз за трьома показниками обійдеться у 373 грн.( за органолептичними  -колір, запах, за хімічними та бактеріологічними). Потрібна заява громадянина на ім’я головного санітарного лікаря, копія паспорта та ідентифікаційного коду. СЕС надає спеціаліста по відбору води.

Пенсіонерам, які користуються водою з криниць, аналіз води можна зробити безкоштовно. Для цього необхідно написати заяву на ім’я головного санітарного лікаря та надати копію пенсійного посвідчення. Також безкоштовно робиться аналіз  для тих громадян, які користуються  міською водопровідною мережею  у кінцевому пункті споживання.

Якщо вода не відповідає нормі, потрібно, за порадою Василини Куц, звернутися за допомогою до спеціалізованої організації , яка займається чищенням колодязів. Після цього слід знову зробити аналіз води.

Данута Костура

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code