Стратегія Ворзеля – визначення майбутнього нашого селища

 

Дмитро ГОНЧАРУК

Протягом літа минулого року ми разом зробили колосальну роботу – зібрали більше 1500 підписів під петицією, щодо відновлення статусу курорту місцевого значення. Дана петиція чітко показала представникам влади позицію громади щодо того, яким ми бачимо майбутнє Ворзеля. Через 2 роки після того, як було прийняте рішення Ворзельської селищної ради, щодо оголошення Ворзеля курортом місцевого значення, почалась робота по практичному втіленню вказаного рішення у життя. Селищною радою була розглянута наша петиція і деякі рекомендації були затвердженні на сесії Ворзельської селищної ради.

Так, селищна рада прийняла рішення звернутись до Одеського інституту курортології, щодо проведення курортологічної експертизи. Дана експертиза є основою для подальшої підготовки клопотання про оголошення території Ворзеля курортом. На сьогодні селищна рада передбачила кошти на проведення вказаної експертизи та уклала договір на проведення відповідних робіт. Тож в найближчому майбутньому  очікуємо на початок роботи в цьому напрямку.

Важливим пунктом нашої петиції була вимога, щодо створення робочої групи по розробці Стратегії розвитку селища як основного документу, що дозволить визначити напрямки розвитку селища.

Сьогодні кожна громада обирає свій шлях розвитку. Неможливо розвивати всі сфери життя громади на однаковому рівні – на це не вистачить ресурсів у жодної громади. Деякі громади спрямовують свої зусилля на розвиток промисловості, хтось – на розвиток туризму. Процес розробки стратегії дозволяє кожній громаді визначити ті конкурентні переваги, які дозволять знайти свій особливий шлях розвитку. Зважаючи на історичні, культурні, природні особливості нашого селища, очевидним пріоритетом є розвиток рекреаційно-туристичної сфери.

Стратегія дозволяє чітко встановити ті цілі, яких ми хочемо досягти; визначити шляхи досягнення цих цілей; визначити, які ресурси потрібні для їх досягнення; спрогнозувати очікуванні результати від впровадження стратегії; зрозуміти, як у часі буде впроваджуватись стратегія та налагодити систему моніторингу і оцінки її виконання.

Стратегія розвитку для селища є вкрай важливим документом. Цей документ має стати тим дороговказом, який дозволить нам визначити цілі розвитку, що не будуть змінюватись залежно від зміни керівництва селища та депутатського корпусу. На основі стратегії повинні розроблятись планувальні документи короткострокового характеру – короткострокові програми, плани соціально-економічного розвитку, тощо. Також ми повинні зрозуміти, що Стратегія розвитку дозволить нам сфокусувати ресурси громади на тих ключових напрямах, які є найбільш важливими та дозволяють ефективно розвивати наше селище.

На сесії селищної ради рішення щодо створення такої групи було проголосоване. Був наданий час для того, щоб організації та установи, що працюють на території селища подали свої пропозиції, щодо участі в роботі вказаної групи. І, нарешті, в грудні робоча група зібралась на перше організаційне засідання. До її складу увійшло 36 чоловік – серед них представники Ворзельської селищної ради, виконкому, голови постійних комісій селищної ради, представники санаторіїв, підприємств та дитячих таборів, керівники закладів культури а також представники громадських організацій селища. Наразі йде процес збору інформації про селище.

На жаль, дивує реакція на ці події місцевого бізнесу та установ. Так, із більше ніж 40 відправлених запитів про отримання інформації, до селищної ради надійшло лише 12 відповідей. Це може свідчити про малу зацікавленість з боку установ та місцевого бізнесу, їх невіру у можливість досягти змін через спільну роботу. Також, майже відсутнє висвітлення цих подій в інформаційній площині.  На нашу думку, необхідно розглянути варіанти, як зацікавити більшу кількість установ, організацій та громадян брати участь у поточному процесі.

Громадська організація «Народна Рада Ворзеля» закликає всіх жителів селища, представників місцевого бізнесу, керівників санаторіїв та інших рекреаційних закладів, всіх установ, що працюють в нашому селищі приймати активну участь у розробці Стратегії розвитку нашого селища – відвідувати засідання робочої групи (оголошення будуть публікуватись у соціальних мережах), сприяти представникам Ворзельської селищної ради у зборі інформації, надавати свої рекомендації та пропозиції до селищної ради.

Розробка вказаного документу – це наш шанс визначити те майбутнє для селища, якого ми дійсно прагнемо – заможне, комфортне, безпечне життя для кожного мешканця.

Дмитро ГОНЧАРУК , голова ГО «Народна Рада Ворзеля»

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code