Романтичний вечір у книгарні

Юлія Гніденко

26 січня у магазині «Книги», що знаходиться біля залізничного вокзалу у м. Буча, відбувся музично-поетичний вечір літературної майстерні «Струна». Своєю творчістю гостей радували талановита поетеса, засновниця і директор мистецького центру «Камертон» Юлія Бережко-Камінська і чудова бандуристка з м. Гостомель Інна Лісняк.


Затишне приміщення з полицями, заповненими творами різних часів і жанрів, кімната, яка пахне книгами, за словами організаторів вечора — літературної майстерні «Струна» мистецького центру «Камертон» — якнайкраще підходить для проведення літературних та музичних вечорів.
Незважаючи на морозну погоду та деякі технічні неполадки, ніщо не завадило глядачам насолоджуватися прекрасним співом, поезією та грою на бандурі. До речі, знайомство Інни Лісняк із цим інструментом виявилося напрочуд швидким: коли вона випадково побачила бандуру — одразу захотіла навчитися грати на ній. А великою школою для Інни стали закордонні подорожі, зокрема до Німеччини. В останні роки Інна Лісняк проживає у Гостомелі, виховує двох дітей, займається науковою діяльністю і, звичайно ж, не полишає бандуру.
Саме виступом Інни й розпочався цей наповнений романтикою вечір. Прекрасні ноти, які «видавали» струни бандури, нагадали присутнім, що зовсім нещодавно ми святкували Різдво Христове. Адже звучали колядки «Спи, Ісусе, спи» (сл. та муз. Й. Кишакевича) і «Тріє царі» (сл. та муз. В. Стеха).
Після гучних аплодисментів на сцену вийшов шанувальник Інни Лісняк і зачитав власний вірш, присвячений бандуристці, чим розчулив усіх присутніх. Далі на імпровізованій сцені виступила поетеса Юлія Бережко-Камінська, яка з особливим почуттям декламувала авторські поезії, змушуючи людей то задумуватися над філософськими питаннями, то сумувати, то радіти разом з її ліричною героїнею. Юлія підкріплювала свій виступ розповідями із життя, спілкувалася з глядачами, ділилася із присутніми історіями написання поезій. Серед віршів, озвучених поетесою, звучали твори зі збірок «Між видихом і вдихом», «Контрасти», поезії «Білі-білі хороводи», «Дідова хата», «Дощі, вітри, чого в нас не бува?» та інші.
Організатори свята також підготували для Інни, Юлії та гостей вечора подарунок — виступ скрипаля Романа Барвінка і гітариста Данила Усачова, який змусив присутніх ще раз замислитися над тим, що інколи поєднання непоєднаного виявляється досить цікавим, і в наш час цим уже нікого не здивуєш. Так, як і, наприклад, грою рок-музики на бандурі.
Після виступу дуету Інна Лісняк та Юлія Бережко-Камінська продовжували дарувати глядачам естетичну насолоду від поезій та пісень (які, до речі, Інна не лише грала, а й прекрасно співала), зокрема таких як «Плач Ярославни» (сл. Т. Шевченка, муз. Федора Кучеренка), композицій на слова Ліни Костенко та інших.
По закінченню вечора глядачі могли поспілкуватися із виступаючими, поцікавитися, коли плануються наступні зустрічі літературної майстерні. Для тих, хто не зміг бути присутнім на вечорі у книгарні, повідомляємо: 3 лютого у магазині «Книги» (м. Буча, вул. Вокзальна, 76-б) відбудеться майстер-клас «Основи віршотворення», а 9 лютого в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї пройде зустріч із письменником Володимиром Коскіним.

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code