Данута КОСТУРА
18 лютого 2016 року у приміщення Ірпінської міської центральної бібліотеки відбувся круглий стіл на тему «Сильна родина – сильна Україна», ініціаторами якого стали представники релігійних громад Ірпеня. У ньому також взяли участь міська влада та громадські діячі.
Статистика
За даними Держкомстату на 295 тисяч укладених шлюбів в Україні припадає 130,7 тисячі розлучень. Тобто розлучаються 44,3% подружніх пар. А якщо взяти до уваги цивільні шлюби, які також розпадаються, то рівень розлучень в Україні, за даними фахівців, сягає 61%. За даними Євростату, це найвищий показник у Європі.
Соціологи кажуть, що пік розлучень припадає на перші роки подружнього життя: від 3-х місяців до півтора року. Кожне друге розлучення – це сім’ї з дітьми. Сім’ї розпадаються через алкоголізм (кожна п’ята родина), матеріальні труднощі (15%), зраду і ревнощі (12%), сексуальні негаразди (5%), несприятливі житлові умови (5%), через неможливість мати дітей (4%).
В Ірпені у 2015 році взяли шлюб 815 пар, розлучилися 105 (без урахування розлучення через суд).
Держава б’є тривогу
Ситуація, що склалася в державі на даний час, потребує об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.
Серед низки причин кризи української сім’ї є, зокрема, зневага до моралі, недостатня популяризація сімейних цінностей, недостатня підготовка молоді до сімейного життя.
У травні 2015 року у Броварах була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Сильна родина – сильна Україна», організована Броварською міською радою та ГО «Духовність». Її учасниками стали близько 120 науковців, студентів, вчителів, юристів, лікарів, державних службовців з 10 країн світу.
У червні 2015 року у Верховній Раді пройшли парламентські слухання на тему: «Сімейна політика України: цілі та завдання». Рекомендації слухань були схвалені Постановою ВР від 8 грудня 2015 року.
Круглий стіл в Ірпені
Криза сім’ї – це виклик усім християнським церквам. Як зберегти сім’ї, як допомогти подружжю зробити їх сильними та щасливими, говорили учасники круглого столу.
З доповіддю про проблеми сучасної сім’ї виступив пастор Микола Романюк (ВСЦ ЄХБ).
Протоієрей Андрій Клюшев (УПЦ) від імені релігійних організацій Приірпіння розказав, як церкви у своїх громадах намагаються культивувати поняття щасливої, здорової сім’ї.
В УПЦ перед вінчанням проводять дошлюбну бесіду, сповідь. У Свято-Миколаївській парафії відбуваються зустрічі клубу «Майстерня щастя».
В Покровській парафії УПЦ КП отець Роман Мельниченко проводить сімейні консультації, як психолог працює з анонімними алкоголіками.
У парафії Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) майбутнє подружжя повинне пройти курс навчання (до 15 уроків) і заповнити спеціальну анкету.
Протоієрей Мирослав Латинник додав, що у Церкви існує консолідована позиція щодо передшлюбних навчань. Якщо з якихось причин вінчання відбувається не в храмі, де проводилось навчання, то молодим видається посвідка про закінчення курсу. З ним подружжя повінчають в іншому храмі. У великих парафіях із молодими займається психолог, юрист, лікар.
У протестантських конфесіях проводяться індивідуальні пасторські зустрічі, працює щомісячний сімейний клуб.
Про виклики, пов’язані, зокрема, з громадянським шлюбом, говорив юрист В’ячеслав Товянський.
Про конференцію в Броварах розказала Ольга Романенко (голова Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених КНТЕУ).
Модератор ірпінського круглого столу пастор Станіслав Ґрунтковський (ВСЦ ЄХБ), магістр мистецтв у сфері міжкультурних досліджень (який, зокрема, виступав на конференції у Броварах з доповіддю), сказав, що дуже задоволений круглим столом і бачить перспективи у співпраці з ірпінською владою.
Влада, яку на круглому столі представляли начальник Ірпінського відділу культури, національностей та релігій Євгенія Антонюк і начальник служби у справах дітей та сім’ї Алла Терещенко, розказали про заходи, які проводяться у місті щодо зміцнення сімей.
На ірпінському круглому столі учасники намітили шляхи об’єднання зусиль органів державної влади і громадянського суспільства у частині популяризації сімейних цінностей. Також запланували сформувати робочу групу для розробки міської Стратегії сімейної політики, працювати над створенням сімейного кризового центру, проводити просвітницьку роботу серед молоді щодо підготовки до подружнього життя тощо.
Данута КОСТУРА
Popularity: 3% [?]