“Помилки на благо… Ворзеля”?

Олександр НАКАЗНЕНКО

Учора біля приміщення Ворзельської селищної ради пройшла акція протесту громадян проти забудови та вирубки лісів, які зараз ведуться у цьому ще начебто курортному селищі. Насамперед, йшлося про будівництво багатоповерхових будинків на місці санаторію “Зірка”. Як розповіла громадська активістка з Ворзеля Данута Костура, територія “Зірки” якось непомітно для ворзельців зменшилася з 24 до 7 гектарів. Відтак, виходить, що то вже земля не табору відпочинку, а віддана під забудову, на паркані якого наче прикриття благими справами висить план-схема будівництва дитячого садочка.

Зрозуміло, що санаторій не є власністю Ворзельської селищної ради. Проте, зміна цільового призначення земельної ділянки, яке фактично стає дозволом на будівництво – безпосередня компетенція місцевого органу влади. Присутні на зборах неодноразово наголошували на тому, що статус курортного селища не дозволяє зводити будинки більше чотирьох поверхів, на кажучи вже про неприпустимість вирубки зелених насаджень – фактично, “зелених легень” Приірпіння – багатосотлітніх дубів та сосен. Присутній на зібранні житель Ворзеля Дмитро Калуш розповів, як біля його двору по вулиці Леніна було вирізано й спалено дерева, на місці яких зараз зводиться 7-поверховий багатоквартирний будинок.

Словом, ворзельців, що називається, допекло. З усіма цими запитаннями до влади вони зібралися на акцію протесту. У цей час селищний голова Олександр Венгрик був десь на виїзді. “Віддуватися” за нього вийшов заступник голови Віктор Кузьменко. Він не міг нічого толком пояснити щодо винищення лісів та багатоповерхових забудов Ворзеля, сказавши, що відповідає за гуманітарний напрямок роботи. Через таку “компетентність” у нагальних проблемах селища люди затюкали Кузьменка й пішли до кабінету секретаря Ворзельської ради Олега Атаманчука.

На початку спілкування з секретарем стався досить показовий випадок. Кузьменко, який також з усіма зайшов до цього кабінету, якось обмовився начебто присутність на цій акції кимось проплачена. Обурені таким висловлюванням люди виштовхати заступника селищного голови з приміщення селищної ради. Вже на подвір’ї Кузьменко виправдовувався буцімто такого не говорив. Хоча, присутні, у тім числі й автор цих рядків, чули сказане ним у кабінеті секретаря.

Тим часом представники ЗМІ (зокрема, прибула репортерська група каналу “1+1) та громадськості влаштували справжній допит Олегу Атаманчуку. На більшість запитань той відповідав, що лише четвертий день працює на даній посаді, мовляв, дайте час розібратися. І взагалі, порадив писати звернення по кожному об’єкту чи конкретному випадку, де є підозра на правопорушення.

На що представники громадськості Ворзеля відповіли новообраному секретарю досить прямо: він вже другу каденцію поспіль депутатствує у Ворзелі – тож повинен бути в курсі земельних рішень, які приймалися селищною радою. Все ж таки, даючи роз’яснення на конкретні запитання громадськості щодо землевиділення і будівництва  (дивіться відеоролик) https://www.youtube.com/watch?v=xp4d2hKQkw0&feature=youtu.be Олег Атаманчук визнав, що “є помилки у даних питаннях, але вони… на благо Ворзеля”. Як з цього приводу не пригадати притчу про те, куди стелиться дорога благими намірами?!

Олександр НАКАЗНЕНКО

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code