Ми знаємо межі нашого міста

Інтерв’ю з секретарем Ірпінської міської ради Ольгою Олійнич

«ІВ»: – На телеканалі «1+1» нещодавно було продемонстровано відеоролик про наше місто, з якого ми дізналися, що депутати виділили велику земельну ділянку, а пізніше одноголосно свої ж рішення відмінили. Як зрозуміти такі дії ірпінських депутатів?

О. О.: – На мою думку, представники ЗМІ не завжди об’єктивно висвітлюють ті чи інші події. Конкретно в нашому випадку інформація була надана однобічно. Нам докоряли, що ми не маємо права виділяти земельні ділянки під забудову. Але ж до нас такі земельні ділянки виділялися! Спробую пояснити, що було насправді.

По-перше, статтею 41 Земельного кодексу передбачено виділення земельних ділянок кооперативам безкоштовно у власність для житлової та громадської забудови. Після оформлення містобудівної документації та необхідних матеріалів кооператив розподілив би земельні ділянки громадянам у власність.

По-друге, такі рішення необхідно було приймати з метою зберегти і не допустити посягань на територію міста нашими сусідами, а такі наміри були. Тому міська рада дала всім зрозуміти, що виділені землі знаходяться в межах населеного пункту, тобто в межах Ірпінської міської ради.

«ІВ» –Який справжній розмір території міста?

О.О. – Територію міста необхідно було підтвердити! Новообраній міській раді дісталася у .спадок від попередньої влади інформація про те, що межі міста суттєво змінені, що його площа зменшена на 1976,1 га, що територія міста становить всього лише 1729 га. З такою статистикою ми не змогли погодитися і звернулися до міського голови Володимира Даниловича Скаржинського. Він повідомив нас про те, що під час його попереднього перебування на посаді, 15 червня 2000 року рішенням № 211-12-ХХІІІ Київська обласна рада затвердила межі міста Ірпеня площею 3705,1 га. З тих пір це рішення діє і не було оскаржене ні сусідніми з нами радами, ні будь-ким іншим. Тоді, на підставі вказаного рішення та матеріалів інвентаризації земель, були сформовані межі Ірпеня у вигляді замкнутої лінії з територією розміром 3705Д га, – все це було відображено на індексному кадастровому плані у Центрі Державного земельного кадастру Київської області. Тоді ж місту Ірпеню, як адміністративно територіальній одиниці, був присвоєний кадастровий номер (КОАТУУ) – 3210900000. Цей десятизначний номер є незмінним і сьогодні. У громадян міста, що отримали державні акти на право власності на земельні ділянки, такий номер на зворотній стороні акту відображений. У випадку зміни території (площі) населеного пункту, в разі її збільшення або зменшення такий кадастровий номер обов’язково змінюється. Отже, в нашому випадку кадастровий номер міста не змінювався. Це означає, що площа міста становить 3705,1 га. На жаль, наші попередники, зокрема відділ Держкомзему в місті Ірпені надавали недостовірну інформацію щодо площі міста та зазначали її у своїх звітах, як територію розміром 1729 га. Усвідомлюючи ситуацію, що склалася навколо меж міста, ми, депутати, своїми діями підтвердили, що дана територія знаходиться у межах населеного пункту і розпоряджатися такими землями – це повноваження Ірпінської міської ради.

«ІВ» – Чому тоді депутати одноголосно відмінили свої рішення?

0.0.: Численні перевірки стосовно прийнятих нами рішень зобов’язували нас визнати рішення не чинними тільки тому, що у нас немає Генерального плану забудови та розвитку міста. Так, ми з цим цілком погодилися і на сьогоднішній день Ірпінська міська рада вже знайшла кошти на розробку так необхідного нам Генерального плану. Невдовзі такий план нами буде прийнятий та в подальшому поданий на затвердження до Верховної Ради України. І тоді ми зможемо впевнено приймати V рішення в інтересах наших громадян. До того ж сьогоднішній склад депутатів зможе вирішити дану проблему, а Ірпінська міська рада, як колегіальний орган, якщо і допустила помилку, то всі разом її виправили. В народі кажуть, що не помиляється той, хто нічого не робить.

«ІВ» – Сподіваюся, що Генплан буде. Але ж допоки він не буде затверджений, ми будемо хвилюватися!

О.О.-  Межі міста встановлені. Я переконана, що всі, хто вболіває за своє місто, будуть відстоювати інтереси ірпінчан. Крім того, в Законі України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» зазначено про те, що якщо в населеному пункті відсутній Генеральний план, то органи місцевого самоврядування повинні керуватися даними щодо меж населених пунктів, відображених у Державному земельному кадастрі. Враховуючи вище зазначене, згідно з даними Державного земельного кадастру, територія міста становить 3705,1 га. І ми нікому не дозволимо її зменшити! А найближчим часом, сподіваємося, Генеральний план міста буде затверджений.

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code