Крути – символ патріотизму і жертовності.

Данута Костура

29 січня Україна вшановувала своїх героїв. Вшановувала у різний спосіб.

У київському Будинку вчителя пройшов вечір «Героям Крут», який зорганізували українське видавництво «Смолоскип», українське відділення Міжнародного ПЕН-клубу.

Вечір зібрав повну залу людей. Вони прийшли віддати шану юнакам, трагічна загибель яких  під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Відкрив вечір директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків. У своєму слові він наголосив на гаслі «Пам’ятати про полеглих, думати про живих». А це значить – знаходити взаєморозуміння, прагнути об’єднання національно – патріотичних сил, орієнтуючись  при цьому на морально авторитетних людей. Які, зокрема, були присутні  на цьому вечорі. Об’єднання і  буде найкращою пам’яттю про полеглих.

Письменник  Олег Коцарев говорив про те, що студенти під Крутами не є одинокими у своїй  любові до Вітчизни. Багато держав мають у своєму списку подібних героїв. Перед ними схиляють голови  співвітчизники. Чин, який створили студенти під Крутами став історичним знаком, створив мітку у ментальності українців. Промовець торкнувся важливості різних  регіонів у розбудові держави, виділивши при цьому центральну Україну з її величезним людським, питомо українським  ресурсом.

Лауреати премії ім. Василя Стуса Леся Матвійчук, Кирило Булкін, Тарас Компаніченко (з гуртом « Хорея козацька»), гурт «Сад» показали цілісну літературно-музичну композицію, де звучали пісні, вірші, спогади на тему Крут.

Завершив вечір пам’яті Євген Сверстюк. У своєму слові він наголосив, що ми відзначаємо не битву під Крутами, а офіру, принесену на вівтар Батьківщини. І саме тому це стало святом для усіх поколінь. Часто порівнюють Героїв Крут з героями Термопіл, які обороняли Спарту перед азійськими полчищами персів. Однак не забуваймо, що хоробрі спартанці були вишколеними воїнами і їх зобов’язувала присяга боротися до останнього. В тому відношенні це порівняння некоректне. В нашому випадку ми маємо приклад жертовної любові до Батьківщини. І саме такими високими офірами встелений історичний  шлях  народів до волі.

Popularity: 3% [?]

2 коментарі до "Крути – символ патріотизму і жертовності."

 1. С наступающим новым Годом мой Уважаемый администратор ! ;-)

  В связи с Наступающим Годом лошади желаю тебе счастья здоровья, побольше светлых и ярких дней.
  Так же хочу предложить тебе партнёрку для развития своего сайта, с помощию которой можно и сайта раскрутить и денежек заработать
  Вот тебе ссылка на этот сервис http://url.vimaxmpeg4.com/index.php?anebTgLcTU
  Там все просто – береш код и ставиш на свой сайт и зарабатываеш деньги или же просто раскручиваеш свой сайт через этот сервис.

 2. Привет вижу у тебя есть блог и просто отличный! :-)
  Советую поставить тизерную партнёрку – http://mpeg4.com.ru/redirect.php
  Ставишь небольшую рекламу на свой сайт через этот сервис и получаешь денежки.
  Так же можешь раскрутить свой сайт легко и быстро за небольшую плату. :-)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code