Капітулювали перед Росією? Добровільно підіть…

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobici/kapitulyuvali-pered-rosiieyu

ДЕХТО ВВАЖАЄ, ЩО ВЛАДА — МОГУТНЯ. «МИ ГОТОВІ ПОДАТИ РУКУ. АЛЕ ЯКЩО НАМ ПОКАЗУЮТЬ КУЛАК, ТО У НАС ЗНАЙДЕТЬСЯ ДОСТАТНЬО СИЛ», — ЗАЯВИВ АЗАРОВ УЧОРА В ПАРЛАМЕНТІ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Із самого ранку у Раді відчувалося — відставки уряду не буде. Верхи не домовилися. І про це депутати знали. Далі просто комусь треба було відіграти свою роль, а комусь випустити пар. Влада відверто затягувала час: прем’єр Азаров і члени уряду до зали ВР не прийшли, хоча знали — постанову про недовіру будуть розглядати. Опозиція виголошувала палкі промови.

Лідер «УДАРу» КЛИЧКО: «Дії уряду — це державна зрада. Питання про компенсації від євроасоціації не піднімалося жодного разу за три роки. Воно виникло за тиждень. Сума піднята астрономічна — у 160 мільярдів євро. Потім, коли люди вийшли з європейськими й українськими прапорами відстоювати своє бажання жити у європейській країні, цей уряд розігнав людей кийками. У нас чітка вимога — відставка цього уряду, тому що він бреше».

Далі опозиціонери запропонували голосувати за те, щоб уряд таки прийшов в зал, хоча апріорі він вже мав бути в стінах парламенту. Після того, як регіонал Шуфрич заявив, що Партія регіонів проголосує за це рішення стало остаточно зрозуміло — відставки Кабміну не буде. Проголосували. Азаров і урядовці прийшли в зал. Але коли прем’єр почав говорити російською, депутати від «Свободи» традиційно заскандували: «Українська, українська!», «Відставка, відставка!». Тобто пішли шумові ефекти. Навіщо?

Під скандування свободівців Азаров приніс вибачення за дії правоохоронців на Майдані і дав гарантії, що зараз проводиться розслідування, а отже винні понесуть покарання. Але показовими і ганебними були заяви Азарова напередодні: «Я вам кажу абсолютно відверто, ані Президент, ані прем’єр-міністр не знали про проведення цієї операції»?!.. Якщо це так, то виходить монолітність і потужність влади — це міф? Її постійно критикують, що вона контролює всіх і вся, а виявляється — вона нічого не контролює?

«Я думаю, що питання варто ставити: не просто відставка уряду, а формування якого уряду. Просто відставка? Ну і що? Згідно з чинним законодавством, уряд виконує обов’язки до призначення нового. А новий через півроку може з’явитися. У даному разі, якщо опозиції ставити це питання, то формуватися уряд має на основі народної довіри і коаліційній основі. Там мають бути професіонали», — прокоментував ситуацію Євген МАРЧУК під час програми «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

Повертаючись до учорашніх подій у парламенті. Постанову про недовіру уряду прогнозовано провалили. За проголосували лише 186 депутатів. Це опозиціонери, деякі позафракційні, у тому числі, Інна Богословська, яка вийшла з фракції ПР. Не голосував Давид Жванія, який теж вийшов з ПР. Єдина несподіванка — проголосував Юрій Благодир з Партії регіонів.

«В світлі останніх подій, у зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні — декларую особисту позицію: 1. Уряд має піти у відставку! Винні в організації насильства мають бути покарані. 2. Терміново має бути створена площадка для переговорів, учасниками якої мають стати: Президент, Голова Верховної Ради України, представники громадського активу, опозиції, спостерігачі уповноважені європейським співтовариством. 3. Результатом компромісу має бути сформований Уряд України, який завершить процес підписання та забезпечить реалізацію угоди про асоціацію та угоди про всеохоплюючу та поглиблену зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом», — написав Благодир у Фейсбук.

«Опозиція блефувала перед виборцями, заявляючи, що має достатню кількість голосів для відставки уряду, — коментує «Дню» регіонал Володимир ОЛІЙНИК. — З комуністами вони теж вирішили працювати через зал, намагалися тиснути на них, наперед знаючи, що рішення ухвалити не вдасться».

Євген МАРЧУК:

У мене виникають запитання: а якщо Президент не знав, що відбувалась така силова акція у центрі міста — у столиці, відразу після його повернення з такого важливого міжнародного саміту, отже, тоді у Президента не було штабу, який контролював ситуацію в цілому, робив моніторинг? Значить, тоді може відбутися ще щось, подібно до такого, і Президент не буде знати

Що ж опозиція? «Люди, присутні на мітингах по всій Україні, стоять для того, щоб отримати конкретний результат, — намагається виправдатися представник «Батьківщини» Юрій ОДАРЧЕНКО. — Тому я переконаний, що сьогодні вирішення питання відставки уряду Азарова лежить навіть не в площині керування цим питанням владою чи опозицією, сьогодні люди вже вийшли на вулиці. Важелі вирішення цього питання цивілізованим шляхом зараз відсутні. Була надія, що після пролитої крові, влада схаменеться, але цього не сталося. Янукович все ще сподівається все вирішити силовими методами, а отже, тільки тиск, протест людей на вулиці зможе змінити ситуацію».

Навіщо було піднімати питання відставки уряду, якщо не вистачало голосів? Опозиції треба негайно вносити зміни у свою тактику. Інакше ініціатива, яку вона отримала завдяки невдоволенню людей, буде втрачена. Чому в першу чергу не ставилося питання про створення комісії по розслідуванню жорсткого побиття людей на Майдані, покарання винних?

«Ставити людей на коліна, принижувати, забивати їх, бити журналістів — це злочини, вчинені людьми у формі «Беркуту», — говрить у коментарі «Дню» депутат від «УДАРу» Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО. — Хто вони — має з’ясувати Генеральна прокуратура, адже згідно закону ГПУ має наглядові повноваження за діяльністю міліції. Сподіваємося на реакцію Генпрокурора у вигляді конкретних справ щодо посадових осіб, які давали накази та щодо тих, хто били та вчиняли злочин. Провокації мали б бути нейтралізованими Службою безпеки України та кримінальною міліцією в складі Міністерства внутрішніх справ. Вони не спрацювали, коли були й провокатори. Тепер СБУ має доповісти, що завадило діяти на упередження й вивести з натовпу провокаторів, а не бити мирних учасників».

На жаль, питання — хто конкретно віддавав наказ по звірячому розігнати людей на Майдані, які інструкції отримав «Беркут», залишаються відкритими. Влада поки годує обіцянками. «Думаю, що кадрова ротація найближчим часом буде, — продовжує депутат Олійник. — Справа в тому що, на мій погляд, треба швидко (генеральний прокурор обіцяв до середи) дати правову оцінку, а на її підставі дати політичну оцінку. Президент прийме таке рішення, але було б дуже дивно, якби він приймав поспішні рішення. Там будуть серйозні висновки зроблені. І в силових структурах в тому числі».

А опозиція поки неспроможна реалізувати якісь конкретні дії. Натомість, її лідери після провалу відставки уряду Азарова, закликали протестуючих йти на Адміністрацію Президента. Навіщо? Тим більше, якщо Янукович полетів з візитом у Китай.

В таких умовах, коли ні влада, ні опозиція не можуть задовольнити вимоги людей, не виключено переростання протестів у революційну фазу. Справжню, а не декларовану. Тоді не позаздриш нікому. Уряд Азарова, який залишився, ще може про це пожалкувати.

ЦИТАТА «Дня»

Євген МАРЧУК, генерал армії, екс-голова СБУ, екс-прем’єр, колишній секретар РНБО і міністр оборони України:

«Ми чули звернення Севастопольського депутата до Росії, власне, до Путіна, про введення військ Росії на територію України. Тут стовідсоткові підстави для прокуратури почати розмову, м’яко кажучи, хоч він і депутат. Як формулюються юридично такі заклики чи такі звернення? Тут не треба довго думати. У Кодексі відразу знаходиться стаття».

«Який зараз режим на кордоні, хтоcь може сказати? Підвищилась активність заїздів в Україну? З яких країн? Збільшилась кількість чартерів з Росії чи в Росію? Чи не збільшилась? Я думаю, що тут і для опозиції є, як кажуть, елемент для роздумів».

«Конституція передбачає відмову від виконання злочинних наказів. Я добре пам’ятаю, як мені доводилося, проводячи Закон «Про Службу безпеки України», записувати цю 35 статтю. Вона досі діє. Працівники Служби безпеки, так само як і міліції, як вимагає Конституція, повинні відмовитися від виконання неконституційних наказів, які суперечать законодавству і, насамперед, Конституції. Тому вони мають відмовлятися».

(із виступу у програмі «Знак оклику!» на ТВі)

Іван КАПСАМУН, Юлія ЛУЧИК, «День»

Popularity: -0% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code