Ірпінь на грані екологічної катастрофи

В черговий раз відбулось неподобство – вкрадено державну власність, зіпсовано важливий для екосистеми Ірпеня стратегічний об’єкт – шлюз по річці Ірпінь «Споруда Русловий Шлюз №6».

Як видно з фотографій:

  • викрадено обидва плеча валу, який передає обертальний рух на редуктори-лебідки, що тягнуть троси керування плотиною;
  • викрадено кожухи редукторів-лебідок;
  • викрадено деталі редукторів
  • обірвано троси керування плотиною.

Як наслідок плотина знаходиться в найнижчому положенні, рівень води в цій ділянці річки Ірпінь впав до мінімуму і вже не регулюється.

Це буде мати жахливі наслідки для екосистеми на цій ділянці ріки: вимирання риби, замулювання русла, збільшення концентрації шкідливих речовин, що їх скидають в річку меблеві підприємства, відсутність наповнення водою системи зрошувальних каналів пойми ріки. Власне для виконання останнього і була збудована система шлюзів.

Нібито громадськість Ірпеня має бути зацікавлена у відновленні функціонування шлюзу, а в першу чергу важливість функціонування шлюзу повинні усвідомлювати ті, хто харчуться з приватних городів, що їх понарізали з колишніх радгоспних земель на поймі, бо від рівня води (ми вже казали про систему зрошувальних каналів) в Ірпені напряму залежить успіх врожаю на цих городах, і як наслідок забезпечення харчами їхніх сімей.

Але з відомих причин зрушень у відновленні роботи шлюзу та пошуку крадіїв не спостерігається, з цих же самих причин і відсутній резонанс громадськості в Ірпені.

Хоча дії крадіїв, саме крадіїв тобто групою осіб – організованою групою осіб, що діяли за попередньою змовою, ймовірно із застосування автотранспорту, бо демонтувати і транспортувати вал такої ваги одній людині не під силу, можна кваліфікувати по наступним статтям Кримінального Кодексу України:

Стаття 185. Крадіжка.
Частина 2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, – карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Або Частина 5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна.
Частина 1. Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Але тут є ознаки Частини 2. Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

Стаття 242. Порушення правил охорони вод
Частина 1. Порушення правил охорони вод (водних об’єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або зміну їхніх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк.
Або Частина 2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель або захворювання людей, масову загибель об’єктів тваринного і рослинного світу або інші тяжкі наслідки, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Причому пошукати крадіїв можна було б навіть серед збирачів металобрухту, наприклад серед так званих «чорних археолухів» які в останні часи активізувались в ірпінському регіоні та тероризують фортифікаційні споруди КіУРу з метою повикалупувати з ДОТів важкі залізні частини будівельних конструкцій, щоб потім здати за гроші в ірпінські пункти прийому металобрухту.

Тобто і міліція і прокуратура могли б порушити кримінальну справу по зазначеним статтям, але у них є більш важливі справи і серйозна мотивація.

Враховуючи що спасіння утопаючих є з зазначених вище причин, виключно особистою справою, самих утопаючих, залишається всім хто переймається долею нашої річки Ірпінь піднімати у оточення важливість вирішення цієї ситуації, що склалась, як це зробити – виключно власним прикладом, тобто проявляти свою схвильованість, турботу, піклування про долю нашого краю, нашого природного середовища, мати велике бажання виправити ситуацію.

Прояв свого піклування можна, як варіант,  спрямувати у форматі листів запитів або листів звернень наприклад до:

  • прокуратури – 08200 м.Ірпінь, вул. Ніжинська, буд.11, тел.(045) 63449 «Прокуратура Київської області м.Ірпінь»;
  • міліції – 08200 м.Ірпінь, вул.Мінеральна, буд 7 тел.(045) 63324 «Ірпінський міський відділ внутрішніх справ»
  • СБУ – м.Київ , пер. Аскольдів, буд.3а тел(045) 57437 «УСБУ Київської областї»
  • і в обов’язково власнику зламаного шлюзу – 21км Житомирського шосе селище Стоянка тел. (044) 406-02-76 Директор Забуга Олександр Олексійович, заступник директора Ірина Володимирівна «Ірпінське Міжрайонне управління водного господарства, ІМУВГ».

У попередній розмові ІМУВГ повідомили, що їм відомо про крадіжку і руйнування шлюзу, гроші на ремонт, нажаль, відсутні та, як на злість, угода з підриєством, що повинно обслуговувати щлюзи та слідкувати за їхнім станом закінчилась, а нова угода з відомих причин не підписана. Тому ІМУВГ усвідомлює жахливість екологічних наслідків порушення у функціонуванні шлюзу і просить про допомогу всіх, хто переймається важливість цієї ситуації. Цю допомогу ІМУВГ бачить в отриманні ними (ІМУВГ) листів від громадян та громадських об’єднань з висловленням стурбованості ситуацією, щоб у них ІМУВГ теж піднялась важливість цим станом речей, що сформує у них (ІМУВГ) та компетентних органів мотивацію відремонтувати шлюз і знайти та покарати крадіїв.

Як не дивно, але прогресивна молодь Ірпеня вже почала процес виправлення ситуації зі зламаним шлюзом, вже організовано віртуальний штаб порятунку басейну річки Ірпінь.

Ця фотографія демонструє яким був цей шлюз до інциденту:

Друг Мурзік спеціально для УНА-УНСО Київщина з подяками
другу Yuriy за повідомлення про ситуацію та
другу Opponent за надану первісну інформацію та фотографії.

Джерело: УНА-УНСО Київщина

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code