Олена ЖЕЖЕРА
http://www.kotsubynske.com.ua/2013/06/14/ірпінь-у-битві-за-парки-громада-отрима/#more-4448
Влада Ірпеня задумала провести чергові псевдогромадські слухання для затвердження зонування регіону.
Результатом мало б стати рішення, згідно з яким в Ірпені , який славився своїм рекреаційним ресурсом, парки пішли б під сокиру забудовників.
Традиційно, щоб громада не відвідала захід масово, слухання призначили в робочий день на 16:00, але активісти змогли нашвидкуруч згуртувати близько півтори сотні людей.
“Ми клеїли оголошення в Ірпені й повідомляли громаду на сайті,” – розповідає Лаврентій Кухалейшвілі, якому за війну з забудовниками парків рік тому спалили авто.
Активісти стверджують, участь Лаврентія у громадських слуханнях хотіли зірвати. Йому телефонували з невідомого номера й запрошували прийти в міліцію.
“Його, як він нам пояснив, набрали й сказали якісь нісенітниці. Ніби він отримав якусь ділянку в парку Кургана й комусь її потім передарував. Всі знають, що за парк Кургана Лаврентій воює не перший рік. Саме тому Кухалейшвілі й запросили на зустріч до слідчого. Який випадковий збіг, що час однаковий з громадськими слуханнями хвилина в хвилину,” – говорить помічник народного депутата Олексій Туровський, який прийшов разом Михайлом Лезніком, іншим помічником Кутового, на цей захід.
Як виявилось, телефонував дійсно слідчий. Прес-служба міліції Київської області підтвердила, що Віктор Даниленко дійсно працює в правоохоронних органах, деталей справи поки не поточнюють.
Зі слідчим редакції сайту вдалося зв’язатися за номером мобільного телефону, який він залишив Кухалейшвілі.
“Я дійсно слідчий і викликав на 16:00 тому, що слідчі дії можуть тривати до 19:00. Тим паче, що він погодився. Ще не був, але повинен прийти, сам так казав,” – повідомив телефоном правоохоронець.
Лаврентій Кухалейшвілі на зустріч з слідчим вирішив піти після громадських слухань.
Перед громадськими слуханнями голова Ірпеня Скаржинський пояснив журналістам, які приїхали вивчити питання забудови парків населеного пункту, що вони не за тим приїхали:
“Шановні, в місті Ірпені нема ні одного офіційного парку. Все, що ви говорите. 7 парків немає. Є зелені насадження”.
Те що в Ірпені в проекті зонування правічні сосни в парках винесені як зелені насадження для регіону не дивина. Кілька років тому селищна рада Коцюбинського вирішила, що на 4 тисячах Біличанського лісу лісу як такого нема, натомість є тисячі гектарів зелених насаджень і їх почали роздавати під забудову.
Такому невігластву й псевдо-термінології тоді офіційно дивувались працівники Інституту ботаніки НАН України.
“Була чергова спроба легітимізувати злочини зроблені владою в попередні роки. В гарній красивій обгортці громаді хотіли підсунути зіпсутий харч. Дивує цинізм з яким влада пояснює план зонування, який висів за спиною гловного архітектора Ірпеня Михайла Копача, бо на схематичному плані зонування замість зеленого Ірпеня ми бачили жовту пляму суцільної забудови,” – розповідає Ігор Домбровський.
“На початку зборів, коли владі не вдалося протягнути в президію своїх людей, бо громада намагалась доповнити президію своїми активістами, з подачі одіозного Валерія Пешого, депутата Ірпінської ради, мер Ірпеня Скаржинський спробував взяти ситуацію під контроль, але зазнав фіаско. Громада вкотре йому не повірила. Коли мер почав плутатись на сцені в поясненнях перед громадою, то я запропонував Пєшому вийти на сцену, аби мер не ретранслював його накази, що він і зробив. Пєший вийшов на трибуну і звинуватив громаду в тому, що люди нібито хочуть зірвати громадські слухання,” – додає Домбровський.
Влада, на думку присутніх активістів та помічників народного депутата, не була готова до такого різкого спротиву.
“Завдяки телеканалам, Лаврентію та іншим активістам й присутнім, вдалося перешкодити дерибану Ірпеня на цьому етапі. Велика кількість людей, зокрема молоді, свідомі й дужі прийшли, щоб сказати, що вони готові впритул на все, аби зберегти парки, де вони гуляють з своїми дітьми,” – розповідає, як тримали в облозі владу ірпінчани Олексій Туровський.
“Була сформована узгоджувальна рада. З нашого боку увійшло 13-ро людей, в тому числі й я, Лаврентій та Домбровський. Всього в раді 25 людей. Хто увійшов з боку влади – я не знаю, але за результатами в нас має бути контрольний пакет 13 супроти 12. Наприкінці вони вже не знали, що робити. Не витримали тиску. Головному архітектору нібито стало погано. Йому викликали швидку,” – додає Туровський.
Скаржинський на те, що архітектору стало погано відреагував блискавично:
“Михайло Іванович зараз себе погано почуває і я його зараз заберу”.
На тому все й закінчилось.
З-поміж присутніх активну антизабудовницьку позицію проявляли й депутати Гостомельської ради Василь Вознюк та Юрій Марчук.
“Я вважаю, що громадські слухання відбулися і Скаржинський та його команда свою роботу зробили. В законі не сказано про якість цих слухань. З самого початку вони не хотіли створювати ні лічильну комісію, ні президію, щоб ніхто з громадськості не зміг проголосувати. Те, що вони дозволили громаді створити тимчасову комісію і внести доповнення до плану зонування території – я вважаю чимось на зразок кістки собаці, щоб не гавкала”, – говорить депутат Гостомельської селищної ради Василь Вознюк.
“Хотів запитати у Скаржинського, де на плані об’єкти соціальної сфери, але про них ніхто не хотів і слухати”, – додає Вознюк.
За словами очевидців, з Коцюбинського не було ані депутатки Ірпінської ради Людмили Бідули, ані депутатки Валентини Володарської.
“Вони намагалися цей план зонування протягнути сьогодні. Вони побачили, що громада налаштована войовниче і одразу змінили тактику. Спочатку ж громада почала вимагати лічильну комісію казали, ми рахувати не будем. Їм одразу ж зачитали положення з закону про громадські слухання. Громадські слухання не відбулися, бо громада відреагувала агресивно на існуючу і заплановану забудову парків,” – пояснює, чого так завершився захід, депутат Ірпінської ради свободівець Богдан Мельничук.
По закінченню громадських слухань журналісти попросили архітектора Копача надати їм для ознайомлення пояснювальну записку. Скаржинський, який стояв поряд, не дозволив Копачу це зробити.
Пояснювальну записку Копач показав лише на початку засідання та й то на відстані й мельком.
“Варто було б перед засіданням за тиждень чи за два дати змогу людям ознайомитися з планом зонування та пояснювальною запискою до нього. Зараз картинка одна, а потім картинка можу бути зовсім інша. Навіщо робити з додатку таємницю?” – Дивується голова ГО “Правиця” Ігор Бартків.
“Цей план зонування підготовлений так, аби продовжувати дерибанити в подальшому землю. Зонування розроблене на основі генерального плану, який приймався без затверджень меж міста. Відповідно й зонування робилося без меж. Наступні зміни до генплану, згідно законодавства, можна буде внести лише через 5 років. Якщо розбудова Ірпеня й далі продовжуватиметься такими темпами, через 5 років вже буде пізно щось змінювати”, – додає Бартків.
Другого першого заступника мера Ірпеня – Борзила здивувавтой факт, що громада не була ознайомлена з планом зонування території. Він пообіцяв, що всі охочі можуть прийти в міськраду на 4-й поверх й їм нададуть план для ознайомлення у відділі архітектури. Більше того, Ігор борзило пообіцяв, що і план, і всі додатки, будуть опрлюднені на офіційному сайті міської ради.
На думку Ігоря Борзила, громаді не варто так хвилюватися, так як питання про зонування території суто формальне.
“Зонування території – це технічне питання. І те, що там було вирізано чи буде вирізатись – це треба запобігати, щоб не вирізалось те, що залишилось. А те, що вже побудувалось.., не треба казати, попередники чи не попередники, я вважаю, що зонування треба робити, щоб в нас не вирізали ті зелені насадження, які в нас залишились, а ті, які будуть введені до території Ірпеня – зробити парками й заказниками”, – говорить другий перший заступник міського голови Ігор Борзило.
Нагадаємо, що такі ж псевдо громадські слухання відбувались в селищі Коцюбинське, коли в будній день в робочий час були запрошені втаємничені й на першій спробі протягнути план, яким затверджувався дерибан Біличанського лісу, лічильну комісію теж не сформували.
Поки всі розходилися, обговорюючи буремні події в будинку культури, Лаврентій Кухалейшвілі таки попрямував до слідчого.
“Не знаю чого мене виклали саме на четверту, може, це просто такий збіг. Викликали через те, що минулого року було будівництво по вулиці Львівській. Тоді ми завадили розпочати будівництво, машиною блокували техніку, яка вивозила дерева й викликали міліцію. Ми тоді дали пояснення. Сьогодні мене питали про цей кооператив “Зелений гай”, – розповідає про що говорив із слідчим активіст.
Варто зазначити, що до кооперативу “Зелений гай”, який претендував на 290 гектарів, увійшло шестеро членів ЖБК. Одним з них є чинний депутат Ірпінської ради Валерій Пєший.
Автор:
Олена Жежера, журналіст
Popularity: 4% [?]