Юлія Гніденко
У неділю, 3 лютого, в Ірпінському економічному коледжі відбулося яскраве дійство під назвою «Прощання з різдвяними колядками», організаторами якого виступила парафія Різдва Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви, що знаходиться в Ірпені, та депутат міської ради Богдан Мельничук.
Глядачів у залі зібралося чимало, серед них — митці, громадські й політичні діячі. Святковий концерт з нагоди завершення циклу різдвяних свят розпочав о. Мирослав, який звернувся до присутніх із вітальним словом: «Христос рождається, славімо його! Христос прийшов до нас у цей грішний і холодний світ для того, щоб відкупити людину від гріха і подарувати їй спасіння на небі. Сьогодні — дійство прощання із різдвяною колядою, і ми будемо переживати ті події, які відбулися 2000 років тому через вертеп, колядки та багато іншого. Бо це традиції українського народу, традиції нашої землі».
Відкрив концертну програму і першим привітав присутніх колядками чоловічий хор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, який виступив торжественною прикрасою свята. Далі у мистецькій програмі відбулося оригінальне сценічне дійство, історія якого сягає дуже давніх часів, — різдвяний вертеп у виконанні парафіян храму св. Миколи Доброго з м. Київ. Глядачі із великим захопленням спостерігали велику різдвяну містерію і занурювалися у таїнство народження Ісуса Христа.
Поезіями «Зустріч Віфлеємського вогню», «Христос рождається!» та іншими віршами з авторського церковного календаря «Воцерковлення» порадувала присутніх ірпінська поетеса Людмила Хорошева. Не менш чудовим дарунком для глядачів став виступ муніципального хору «Коралі» з м. Вишгорода. Народні пісні, колядки, а особливо «Маланка» у виконанні вишгородців підняли настрій всім присутнім.
Завершив концертну програму хор Патріаршого Собору Воскресіння Христового (м. Київ),
який виконав на професійному рівні цілий ряд українських колядок і щедрівок. В кінці зі словом подяки до виконавців та глядачів знову звернувся о. Мирослав, який з радістю запросив всіх через рік зустрітися знову.
Popularity: 1% [?]