Ігор Дворніков: «Якщо працювати, то працювати чесно, а не будувати тіньові схеми»

Данута КОСТУРА

З Ігорем ДВОРНІКОВИМ, директором комунального підприємства «Ірпіньжитлоінвестбуд» зустрітись непросто – весь час на об’єктах. Якщо і заходить у кабінет, то на якусь годинку. Ось і в цьому випадку, призначивши зустріч, затримався. Зайшов в кабінет усміхаючись, із словами: «Плануємо будувати льодовий стадіон на вул. Північній. Зустрічався з представниками підрядних та проектувальних організацій. Це серйозний план, серйозніший за зданий міський стадіон. Буде в нас дитяча хокейна команда у місті, буде де кататися на ковзанах не тільки взимку».

Що стоїть за назвою КП «Ірпіньжитлоінвестбуд»?

Підприємство відповідає, в основному, за муніципальне будівництво: здійснює технічний нагляд за будівництвом, перевіряє якість робіт, обсяги,  проектно-кошторисну документацію. Повністю супроводжує проект від початку його розробки до моменту здачі об’єкта у експлуатацію. У деяких містах цю функцію виконують управління інфраструктурою при мерії, відділи, а деякі виділяються  в окреме, як в Ірпені, підприємство.

Протягом року підприємство вело близько ста проектів, серед яких стадіон, три парки, 20 капітальних ремонтів доріг, реконструкція вул. Шевченка та центральної площі. Розроблені й утілені проекти парків «Центральний», «Покровський», інфраструктурні об’єкти по вул. Личака, гуртожиток у Романівці. У результаті КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» за рік влив у міську казну близько 2 млн грн.

Ми розширили перелік надаваних послуг, доповнивши послугами з розробки проектів. Відкрили окремий відділ та залучили фахових архітекторів і спеціалістів, які можуть розробляти проектно-кошторисну документацію. “Ірпіньжитлоінвестбуд” робить проекти як для міста, так і для приватних осіб. До літа 2016 місто замовляло проектно-кошторисну документацію у сторонніх проектувальних організацій (як правило київських). У нас ж менші  адміністративні та операційні   витрати, тому можемо робити дешевше. Нам не потрібно нікуди виїжджати, у нас вся інформація на місці. Ми не женемось за комерційним прибутком. У нас всі ціни на проектні роботи встановлюються згідно зі стандартами та державними нормами,  за допомогою спеціального програмного комплексу, який розраховує саме вартість проектних робіт без накручування надприбутку. Якщо ми робимо проекти, то гроші ідуть в бюджет міста, бо ми платимо як податки, так і дивіденди міській раді.

За рік 25 проектів пройшли державну експертизу, 37 – у роботі. Найсерйозніша робота  –  капітальна реконструкція приміщення ЗОШ №12 з надбудовою і переплануванням. Ігор Дворніков сподівається, що вже наступного навчального року у школі навчатимуться і займатимуться спортом більше учнів.

Що спонукало вас погодитися на цю посаду?

Я працював у швейцарській міжнародній компанії, де навчився працювати за всіма правилами бізнесу і ніколи не планував працювати у державній або комунальній структурі. Завжди ненавидів бюрократію та зволікання, які її супроводжують та гальмують роботу і розвиток. І коли Володимир Карплюк запропонував мені очолити комунальне підприємство, спочатку відмовився. Однак, познайомившись з мером і його командою ближче, побачив, що вони в Ірпені намагаються розвивати місто, боротися з корупцією та будувати управління за європейським взірцем – і прийняв виклик. Я люблю долати виклики. І мені подобаються підходи керівництва міста до вирішення поставлених завдань.

Що нового Ви внесли у роботу підприємства?

До нашого приходу КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» практично не працювало, бо не було налагоджено систему самої роботи: всі щось робили, але не знали що, навіщо, і як наслідок все було майже безрезультатно. Я очолив підприємство з боргом на його рахунку в 23 тис грн. Тут налічувалось 12 співробітників.  Особливо ніхто не розумів чим вони займаються. Почали з аудиту. Перевірили всі борги, фінансові потоки, робочу документацію і саму роботу підприємства. Виявилося, зокрема, що на одному з великих об’єктів, вартістю у 20 млн. грн. були приписані, але не виконані роботи на 2 млн. грн. Ми розширили та оновили склад спеціалістів і фахівців, зокрема інженерів з технічного нагляду, які повністю перевіряють об’єми та якість виконуваних підрядником робіт. Бувають випадки, коли підрядники не погоджуються з зауваженнями технагляду. Доходить іноді до того, що я сам виїжджаю з рулеткою і доводжу та показую вже власнику підрядної компанії недоліки, як, наприклад, завищені об’єми чи неякісно виконані роботи.

Крім вищезазначеного, ми розібралися з послугами, які підприємство  надавало. Додали список наших платних послуг. Реорганізували бухгалтерію. Це дало можливість у короткі терміни отримувати повну та прозору інформацію про фінансові показники та ситуацію з коштами. Розробили прозору систему перевірки будівельної документації. Відкрили архітектурно  –  проектувальний відділ. Штат підприємства складає 26 осіб (з них 5, які залишилися від минулої команди).

Хотів би підкреслити, що ми намагаємось, щоб наше підприємство працювало за правилами бізнесу, як бізнесова структура: швидко, якісно та ефективно. Ми не чекаємо дотацій, не чекаємо, що нам хтось допоможе. Ми – підприємство, яке працює у системі замкненого циклу, працюємо самі на себе, самі себе забезпечуємо. Із зароблених грошей купили нові меблі та оргтехніку, намагаємось покращити умови праці та відпочинку наших співробітників.

Обіг коштів підприємства у порівнянні з минулим збільшився майже у 2,5 рази і склав 4 млн. грн.. Цього року КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» заплатив у бюджет міста близько 2 млн. грн. податків. А це один з найкращих показників серед комунальних підприємств міста. Головне –  прозорість і робота на результат. Кожен співробітник розуміє, що від його дій залежить життя їх підприємства. Ніхто не вступає ні з ким ні в які домовленості. Якщо працювати, то працювати чесно, а не будувати тіньові схеми.

Ми стоїмо на сторожі інтересів громади, контролюємо, щоб нас не обманули, не зробили менше, ніж заявлено, контролюємо якість робіт на дорогах.

Які плани на майбутнє?

У планах підприємства створення власного виробничо-будівельного відділу з власним парком будівельної техніки.

Зараз ми пробуємо себе в ремонті сходів у приміщенні міської ради – виступаємо генеральним підрядником. Самі організували, знайшли матеріали, самі контролюємо процес, розробляємо ефективний графік виконання робіт, щоб не витрачати час надаремно. Якщо покажемо гарний результат, то будемо рухатись далі.

Ми готові рости. Якщо раніше працювали над проектами міста, то зараз нам замовляють приватні особи, бо швидко, якісно і недорого. Ми плануємо розширятись, збільшувати штат спеціалістів і надалі.

Ми намагаємось побудувати кадрову політику таким чином, щоб співробітники самі були зацікавлені в професійному розвитку. Залучаємо в наше підприємство молодих спеціалістів  зразу ж після університету. На меті ми ставимо зібрати команду людей, яким буде цікаво те, що вони роблять, щоб в них горіли очі, щоб їм хотілось освоювати нові знання, розробляти та створювати щось нове  – одним словом фанатів своєї справи. Якщо молодий спеціаліст виросте у нашій компанії – це буде хороший спеціаліст. До молоді приставляємо фахівців з досвідом.

Ми робимо все щоб нашою роботою могли пишатись. Ми живемо містом.

Довідка

Ігор Євгенович Дворніков народився  26 травня 1982 року у Запоріжжі. Закінчив з відзнакою Донецький Національний Університет, факультет міжнародної економіки. Навчався в аспірантурі. Володіє англійською та німецькою мовами.

Працював у Швейцарії. В Україні  – як топ-менеджер у міжнародній компанії.  Проявив себе і як громадський активіст – заснував та керував рухом «За чистоту лісу»,  спрямованого на порятунок лісу заповідника в околицях Донецька від вирубки. Коли почалася війна, переїхав до Києва. А заповідник залишився на території, яка контролюється Україною. За три роки дерева вирубали. Зараз  ведеться кримінальне провадження проти осіб, причетних до знищення заповідника.

З  грудня 2015 року  – директор КП «Ірпіньжитлоінвестбуд».

Одружений, виховує сина.

Данута КОСТУРА

Газета «Ірпінський вісник» №6 (2802), 10 лютого 2017 року

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code