Данута Костура
У Києві діють багато різноманітних релігійних осередків, призваних наповнити життя громадянина добром і любов’ю. Серед них і храм Св. Василія Великого, який впродовж десяти років служить людям і багато в чому може бути взірцем такого служіння.
22 червня 2011 року минуло 10 років , як блаженніший Любомир разом із єпископатом УГКЦ відслужили Св. Літургію з нагоди відкриття храму і монастиря отців Василіан у Києві. З нагоди ювілею, який збігся також з 10-літтям візиту папи Івана Павла 2-го, з Риму були передані мощі Святого Василія Великого, покровителя монастиря.
Саме із цього храму йде пряма трансляція по 1-му Національному телеканалу святкових Різдвяних та Великодніх богослужінь ( після перенесення у 2005р. осідку УГКЦ з Львова до Києва) .
Храм манить до себе своєю особливою, незвичною, вишуканою архітектурою. Він спроектований у стилі модерн, у якому поєднані, за словами автора проекту Лариси Скорик, елементи церков українських Карпат і башти фортечних укріплень та «дитинців» Київської Русі . Розташований в історичній частині Києва, на Вознесенському узвозі, поряд з Львівською площею. В часи Першої світової війни неподалік стояла дерев’яна церква, привезена з Галичини для Січових Стрільців.
Храм наповнений денним світлом, яке струменіє через скляні фрагменти даху. Внутрішнє убранство продумане до найменших деталей – від кольорової гами ікон, вишитих рушників до вишуканих композицій з живих квітів.
У храмі є зал, де проводяться зустрічі, навчання, виставки та презентації, пов’язані з релігійною тематикою.
Друга Служба Божа служиться для дітей. Вона коротша, пристосована до кращого її сприйняття зовсім юними парафіянами. А для найменших є ігрова кімната.
У недільній школі сестри-служебниці терпеливо, доброзичливо навчають дітей основам християнства, підготовляють до Першого Причастя. Діти поступово засвоюють і правила поведінки у храмі.
Після третьої Служби Божої відбуваються зустрічі з молоддю і тими, хто бажає глибше пізнати принципи християнського життя.
За це десятиліття храм став найбільш відвідуваним серед греко-католицької спільноти Києва. У неділю відправляються три Служби Божі, на яких іноді моляться біля 3-х тисяч вірних. Популярності храм здобув, зокрема, завдяки високій культурі спілкування служителів церкви з парафіянами і особливій церковній аурі, яка оточує людей, які тут перебувають. Двері храму відкриті протягом дня для кожного, хто хоче поставити свічку, побути на самоті.
Данута Костура
no images were found
Popularity: 6% [?]