Данута КОСТУРА
1 березня відбулася чергова, 50 сесія 7 -го скликання Ворзельської селищної ради. Одним з центральних питань стояло питання про добровільне приєднання Ворзельської територіальної громади до Бучанської об’єднаної територіальної громади.
Нагадаємо, що це питання вже було схвалене на одній з попередніх ворзельських сесій. Але без рішення Київської обласної ради. Недавно обласна рада дала добро на приєднання. Рішення приєднатися до Бучанської ОТГ вступає в силу лише після затвердження перспективного плану Київської області Кабінетом Міністрів. І тільки після цього Ворзель буде з Бучею.
Питання схвалення Положення про Раду територіальної громади, що приєдналася до Бучанської ОТГ громадськість і деякі депутати сприйняли неоднозначно.
Згідно з цим Положенням, після затвердження Кабінетом Міністрів перспективного плану Київської області, ворзельські депутати автоматично переходять у створену Раду територіальної громади. Вони схвалюватимуть рішення, які стосуються життєдіяльності селища, а Бучанська рада повинна буде ці рішення затвердити.
Проект Положення про Раду розроблений Асоціацією міст України для громад, які приєднуються до міст обласного значення. Депутатам пропонується допрацювати у цих радах до виборів, які відбудуться у 2020 році. Тоді вибиратиметься староста Ворзеля, а ворзельські депутати до Бучанської ОТГ. У громадах, які об’єдналися , вибори призначаються і відбуваються згідно з законом.
Депутати проголосували за внесення змін до Програми з розроблення містобудівної документації – Генеральний план селища Ворзель, виділивши 250 тис грн для розробки розділу Генплану «Охорона навколишнього природнього середовища». Це обов’язкова дія у зв’язку з прийняттям Закону України « Про стратегічну екологічну експертизу» від 12.10.2018 року.
Від громадськості було запитання, чому так довго розробляється Генплан. Голова пояснила, що на кілька місяців затягнувся перший етап, коли робили фотогеодезичну зйомку, оскільки вся містобудівна документація погоджується з Міністерством оборони.
Збір вихідних даних стану селища теж забрав багато часу. Це коли всі підприємства надають інформацію згідно з анкетами, наданими Діпромістом ( площа території, кількість працівників, як бачить підприємство свої потужності через 20 років, тощо). У багатьох організаціях це викликало спротив. Доводилося їздити на підприємства, розташовані у Ворзелі і наполягати, щоб анкети заповнили.
На додачу підприємства змінюють власників, а з ними і контактні дані, але про це не повідомляють селищну раду. Довелось шукати.
Депутат Олег Атаманчук підняв питання щодо ремонту вулиці Декабристів. Лариса Федорук пояснила, що ремонт був запланований ще у минулому році, але гроші пішли на ремонт школи, який селище робило власним коштом. Програмою на цей рік ремонт дороги передбачений. Паралельно ведуться перемовини з ТОВ «Металопром», який на думку селищної ради, мав би долучитися до ремонту.
Додамо, що посильний вклад у ремонт дороги могли б зробити і забудовники 0,8 га території дитячого табору «Відкрита Біблія». Тотальне знищення дерев з подальшою забудовою цієї території, яка до того ж є рекреаційною, велося якраз навпроти будинку депутата. І, мабуть, ці забудовники теж доклалися до знищення дороги на вулиці Декабристів.
Про роботу ворзельської бібліотеки ім. Дмитра Бедзика за 2018 рік прозвітувала завідувачка бібліотекою Ірина Кирилишина.
Кілька цифр. Книжковий фонд складає близько 32 тис примірників. Надійшло за рік 1200, списано – 2120 примірників. Виписано 26 назв журналів, 13 назв газет Кількість читачів – 2138. Книг за рік видано близько 24 500 .
У бібліотеці діє клуб «Книголюб», який налічує 45 членів та клуб «Творче дозвілля у Ворзелі». Діють майстер-класи з декупажу, плетіння, миловаріння та інші. Пенсіонери навчаються як користуватися комп’ютером, як створювати кабінети для оплати комунальних послуг, як користуватися соціальними мережами, тощо. Активно працює ФБ група «Ворзельська селищна бібліотека».
Про роботу ЦК «Уваровський дім» за минулий рік розповів директор Олександр Соколенко
Проведено за рік 166 заходів, на яких побувало близько 7 тис осіб. Зокрема, 18 заходів з відзначення державних дат, 34 концерти класичної музики, присвячені Борису Лятошинському, 17 концертів ансамблю «Перевесло», конкурс молодих піаністів «Весна в Уваровському домі», 14 музичних кінопоказів у парку.
У ЦК діють 12 клубних формувань і колективів народної творчості , серед яких ансамблі «Перевесло» та дитячий вокальний ансамбль «Квіти Ворзеля», студія іноземних мов, шаховий клуб, студія образотворчого мистецтва, тощо.
Музей при ЦК працює у 6 музейних залах, 3 фондосховищах. Його відвідали за минулий рік понад 10 тис осіб. У 2018 році музей нагороджено Дипломом III ступеня за участь у Четвертому музейному форумі.
Оскільки звіт директора КП «Ворзельське управління житлово-комунального господарства» Олексія Бабієнка було заслухано на комісіях, депутати вирішили, що на сесії можна вже його не заслуховувати.
Сесія затвердила графік звіту депутатів Ворзельської ради, розглянула земельні питання.
Данута КОСТУРА
Popularity: 3% [?]