ДІТЕЙ ЛІКУЮТЬ КОНІ

Ніна Костенко


Верхи на конях – до здоров’я! Лікування верховою їздою для бучанських дітей з обмеженими можливостями стало можливим завдяки зусиллям голови ГО «Відгук» Світлани Стадніченко, депутата БМР, члена ГО «Рідне місто», Андрія Великоднього та кінноспортивного клубу “Міраж”.

Заняття з іпотерапії або “лікування кіньми” дедалі більше завойовують популярність серед людей – інвалідів. Та от не у всіх є можливість потрапити на такі заняття: для людей з обмеженими можливостями – це неабияка проблема: або далеко, або дорого, або те, й друге одночасно. Хоча для наполегливих відстань не відіграє великої ролі, однак для батьків, які виховують дітей-інвалідів, це звісна річ, завжди неабиякі труднощі.

Довгий час проблемою оздоровлення діток з обмеженими можливостями переймалася Світлана Стадніченко, яка очолює ГО «Відгук» у м. Буча. Оббивала пороги, зверталася до меценатів, брала участь у різного роду благодійних заходах, та все чомусь не складалося. Тоді вона звернулася до людини, яку знала вже багато років, Андрія Великоднього. Він, щоразу, почувши прохання по допомогу, не відмовляв. Інколи Світлана Броніславівна, як пізніше мені скаже, що не хотіла зайвий раз його турбувати – незручно було. От і цього разу, довго вагалася, та нарешті зателефонувала давньому знайомому. Уважно вислухавши, Великодній сказав лише: «Зателефонуй через хвилин 15-20. Щось придумаємо!». Знервована, налаштована почути якусь чергову обіцянку чи навіть відмову, аж раптом почула у слухавці спокійний і тихий голос: «Я домовився з власником кінноспортивного клубу «Міраж», це тут недалеко, у Гостомелі. Там вас чекатимуть наступного тижня. А «Рідне місто» бере на себе всі ваші проблеми по цьому проекту!».

І справді, відтоді для хворих дітей, батьки яких найбільше хочуть, щоб їхні діти були здоровими і жили повноцінним життям, все владналося найкраще. По-перше, Гостомель – зовсім поряд ( відтепер не треба витрачати гроші на дорогу до Києва і назад додому), по-друге, вирішилось питання з фінансуванням. Організація, членом якої є Андрій Великодній, вирішила взяти на себе всі грошові зобов’язання з відвідуванням бучанських діток кінноспортивного клубу «Міраж», а також всі транспортні витрати. У цьому їх підтримав керівник гостомельського транспортного підприємства перевізник Микола Коваленко.

Чим же так корисні заняття з іпотерапії?

Лікарі стверджують, що завдяки заняттям з іпотерапії поліпшується не лише фізичний стан дитини, а й психологічний. Дитина відчуває під собою сильну, граційну тварину, й у неї з’являється віра у себе та власні сили. Прогулянки верхи допомагають стати впевненішими й відкритішими до спілкування з іншими людьми.

Лікування верховою їздою радять людям з порушенням постави та після травм, хворим на церебральний параліч, аутизм, затримки психічного розвитку, сколіоз, неврози, остеохондроз.

– Через 20-25 хвилин катання на коні починаємо виконувати різні вправи на розтягнення м’язів спини, ніг та шиї, – говорить мама дівчинки Еллі. – Крім того, дитина може поспілкуватися з твариною, погладити її. Довгий час ми їздили на такі заннятя до Києва, але це дуже далеко і дорого. Дуже вдячні Андрію Великодньому та Світлані Стадніченко, що віднині ми можемо займатися іпотерапією тут, у клубі « Міраж». Це ж поруч, майже вдома. І гроші, що такі необхідні нашим дітям, економляться, і нерви.

До неї приєднуються Людмила Мацик, мама 14-річного Богдана, Антоненко Інна, мама 8-річного Володі, Ковалевська Світлана та інші.

Що ж відбувається на заняттях з іпотерапії? Дитину саджають на коня без сідла. Коли вона не тримає спину, її підтримують під руки. Під час ходьби тварини м’язи коня створюють такий ефект, ніби людина самостійно рухається й робить кроки. Імпульси від роботи м’язів коня передаються на хребет хворої дитини, й м’язи починають працювати. Поступово дітки починають старанно тримати спину і краще ходити.

Не у всіх діток сидіти верхи вийшло одразу, – розповідають мені жінки. Зізнаються, що спочатку боялися саджати верхи. Але бажання і віра в одужання своїх дітей беруть верх над почуттям страху. Втім, інструктори, які працюють з дітьми, стверджують, що з хворим вершником кінь дуже обережний і сприймає його як власне дитинча.

Добре впливає іпотерапія на дітей з діагнозом аутизм. Уже після кількох занять дівчинка Еля, як розповідала мені її мама Тоня, стала значно краще себе почувати.

Голова “Відгуку” Світлана Стадніченко переконана, що фізична реабілітація для дітей з інвалідністю є гарною можливістю адаптуватися у житті.

– Таких дітей дуже рано “списують”, – каже вона . – Дітьми з обмеженими можливостями потрібно займатися. І, в першу чергу, батьки повинні бути готовими до того, щоб займатися реабілітацією дитини, потрібно докласти немалих зусиль. Але якщо батьки вірять у своїх дітей, вони обов’язково досягнуть успіху в житті…

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code