26 червня наша держава відзначала день прийняття свого Основного Закону. Відзначала більш, ніж скромно, ніби соромлячись цієї дати. Бо тема на сьогоднішній день дражлива, непевна – зачепись і почнуться неприємні екскурси , особливо в історію 5-тилітньої давності і до сьогоднішніх днів. Тому влада,зокрема на місцях, воліла проігнорувати цей день.
Чого не скажеш про ворзельську, яка зорганізувала з нагоди Дня Конституції захід у Центрі Культури «Уварівський дім». Захід зібрав небайдужих ворзелян, гостей селища, представників громадських організацій і партій, депутатів.
Зі вступним словом виступив селищний голова Сергій Кухарський. Зупинившись на факті історичності прийняття Конституції, він нагадав не тільки про права, але обов’язки кожного мешканця селища. Секретар селищної ради Антоніна Перуцька та голова комісії з питань соціальної політики, культури, охорони здоров’я та спорту Олена Куц говорили про втілення конституційних норм на прикладі Ворзеля. Про громадянську відповідальність за дотримання Основного Закону доповіла відповідальна за зв’язки влади з громадськістю, голова ворзельського первинного осередку партії «Сильна Україна» Алла Багірова.
Від громадської організації «Українська Народна Рада» виступила голова ворзельського первинного осередку УНР Данута Костура.
Подаємо її виступ:
Конституція, прийнята 14 років тому, остаточно закріпила незалежність нашої держави. Прийнявши її, ми стали в рівень з державами, які сповідують ідеали рівності та справедливості перед законом.
На початках ми гордилися, що маємо одну з кращих, за словами фахівців, Конституцію. Потрібно було лише деталізувати у законах права і обов’язки Президента, Кабміну. Але не дійшли владні руки до цих статей. Тодішньому діючому Президенту все не вистарчало владних повноважень і він почав нарощувати їх не оглядаючись на Основний Закон.
А потім вибори. І перекроєна Конституція. Поставлено все з ніг на голову. Непрописані для цих реалій закони, помножені на непомірні амбіції владних осіб і владних та опозиційних груп, а також завжди готової до нищення України 5-ї колони, створили хаос. Конституційний Суд час від часу вправлявся у своєму вмінні вертіти Основним Законом, як дишлом. Останній приклад –трактування коаліції. У довиборному варіанті – це обов’язково фракції, байдуже, що та коаліція насправді не нараховувала заповітних 226 голосів і неспроможна була провести у такому складі необхідні закони. Правда, часом комуністи підсобляли, особливо, коли відчували, що приймають не для держави, а для своїх спонсорів. Влада помінялася, Конституційний суд розвертається на 180 градусів, і вже коаліція – це не обов’язково тільки фракції.
Соромно і сумно. Основному Закону перестали довіряти як громадяни, так і влада. Тепер будь-яке його порушення не викликає обурення людей. Люди втомилися.
Зараз влада готується до змін у Конституції. В якій формі вона збирається це робити, побачимо. Громадськість зі свого боку теж старається запустити свої проекти нового Основного Закону.
Якщо влада залишить для себе можливість прислухатися до пропозицій, до конструктивної критики з боку знову ж таки конструктивної опозиції ( а не опозиції ради опозиції – хай все валиться, хай чим гірше, то краще, а таке ми проходили постійно), то, можливо, вдасться зробити добрі кроки вперед. Спеціально не торкаюся болючої кадрової політики. Важко зрозуміти деякі одіозні призначення, угоди, особливо тим людям, для яких Незалежність вистраждана, вимріяна. Іноді приходиться робити крок назад. Щоб згодом виграти у більшому. Зрештою, все тече, все міняється.
І, наостанок, повернімося до наших селищних конституційних досягнень. Вже більше 2-х років у селищі діє своя конституція. Але про неї мало знає громадськість. Декілька публікацій у газетах не особливо додали знань на цю тему. І це упущення не тільки влади, але і громадських організацій, партій, які діють у Ворзелі. Бо знання своїх прав (і обов’язків) зробили б мешканців менш байдужими, більш дієвішими. З нашого боку, з боку ворзельського осередку УНР, будемо старатися заповнити цю прогалину.
Давайте, знаходячи щось добре у діях влади на всіх рівнях, підставляти їй плече, а про погане говорити твердо і голосно. Пам’ятаючи про своє право на свободу слова, прописане у Конституції.
Після офіційної частини звучала класична музика у виконанні студентів Київської національної музичної академії ім. П.І. Чайковського.
Popularity: 2% [?]