БУЧАНСЬКІЙ ШКОЛІ №4 – 50!


Данута КОСТУРА

Одна із найвідоміших бучанських шкіл днями відсвяткувала своє п’ятдесятиріччя. Святкування розпочалося урочистою лінійкою на Київській площі, де зібралась вся шкільна спільнота. Розділити свято прийшли представники влади, випускники школи, батьки. Директор школи Алла Літкевич привітала присутніх з ювілеєм, нагадала про знакові для школи події, розповіла про школу нинішню. Школа пишається своїми випускниками, серед яких багато відомих особистостей, які несуть славу четвертої школи навіть по всьому світу.

Тональність святу задав щиро, дружньо і дзвінко виконаний учнями гімн України. Після такого виконання заступнику міського голови Бучі Ларисі Матюшенко, якій першій із гостей було надано слово для привітання, залишалося тільки сказати « Слава Україні!». І почути у відповідь дзвінке тисячоголосе: «Героям Слава!».

Лариса Матющенко підкреслила, що місто пишається однією з найкращих своїх шкіл, її досягненнями, перемогами,здобутими у різнопланових конкурсах і побажала успіхів. А на згадку про свято подарувала школі картину, яка нагадуватиме про цю подію. Незабаром школі передадуть і ком’пютерний клас.

Лариса Зозуля поділилася своїми спогадами про те, як вона, тодішня першокласниця, перерізала стрічку при відкритті школи у 1964 році.

Світлана Остапа – Заслужений журналіст України. Вона закінчила школу 30 років тому. І хоча пані Світлана вчилася ще в інших школах, вважає четверту школу найкращою. Тут вона знайшла своїх друзів на все життя, тут навчалися її діти, а також діти її великої бучанської родини. Вона вважає що учні, які зараз навчаються, обов’язково повернуться сюди, бо приведуть своїх дітей, а школа приходитиме до них у снах, так як приходить до неї.

Випускник четвертої школи Тарас Шевченко, має премію Миру за свою благодійну роботу член Міжнародної Академія козацтва. Займається просвітницькою роботою. Він щасливий, що закінчив саме цю школу 20 років. У нього класним керівником була вчителька української мови, Заслужений вчитель України, Почесний мешканець Бучі. Ніна Горбань.

Михайло Наконечний – Заслужений вчитель України, директор бучанської школи №5, почесний мешканець Бучі. Він випускник сьогоднішньої ювілярки, працював тут вихователем, згодом вчителем. Час лине швидко, змінюється все довкола, але пам’ять раз по раз повертає у ті далекі часи, коли навчався тут.

Батьки випускників вважають школу №4 найкращою, тому віддали сюди своїх дітей. І побажали, щоб учні ніколи не забували шкільних традицій , свого коріння.

Після виконання учнями кількох пісень, та хореографічних композицій свято перейшло у актовий зал школи, де випускники, учителі-ветерани ділилися спогадами, приймали вітання і нагороди. Учні ж вітали їх своїми піснями і танцями.

І знову до присутніх звернулася директор школи Алла Літкевич. Серед іншого вона наголосила, що силами викладачів і учнів проводився благодійний ярмарок, де було зібрано більше 14 тисяч гривень для поранених, які лікуються в Ірпінському госпіталі. «Навчаючи любити свою рідну школу, своїх вчителів, свою сімю, свою Україну, ми виховуємо справжніх патріотів»,- сказала директор.

У залі присутніх привітав Василь Олексюк, секретар Бучанської ради, випускник школи, вчитель і голова батьківського комітету школи в одній іпостасі.

Він подякував педколективу за те виховання, яке отримав від них, сказав, що завжди пам’ятає свою першу вчительку, низько вклоняється вчителям за роботу, яку вони проводили і запевнив, що депутатський корпус на чолі з головою намагатиметься, щоб робота педколективу належно оцінювалася.

Особливо тепло зустріли присутні вчителів-ветеранів Ніну Черниш та Петра Задорожнього, які з молодечим запалом поділилися спогадами про ті благословенні часи, коли було стільки енергії і бажання навчати, творити, удосконалювати.

Своїх колег з ювілеєм тепло привітали викладачі інших шкіл.

Зал щиро вітав нагороджених у цей день вчителів. Грамоти від Бучанського відділу освіти, від Бучанської профспілки працівників освіти отримали ряд педагогів.

А на закінчення урочистостей на присутніх чекав величезних святковий торт.

Трохи цифр та фактів.

У 1964 році у школі навчалося 548 учнів, з них першокласників – 66, випускників – 23 учні.

У 2014 році у школі навчаються 1467 учні, з них 206 першокласників, 51 випускник.

Учнів навчають 78 учителів.

За весь час школа випустила у світ більше 5808 учнів.

Директори школи :

Степан Чернишов ( 1964-1965), Володимир Мізаріцький ( 1965 – 1971), Микола Шевчук ( 1971-1997), Іван Ковалик ( 1997 – 2008). З 2008 року школу очолює Алла Літкевич.

</p

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code