Данута КОСТУРА
25 лютого відбулася 8 сесія 7-го скликання Ворзельської селищної ради. На порядку денному стояло 21 питання. Ще кілька питань селищний голова внесла з голосу.
Відмова Ірпеню та Немішаїву
Першими були звернення Немішаївської селищної ради та Ірпінської міської ради щодо добровільного об’єднання громад. Виявилося, що Немішаївське звернення датоване 18 грудня, а Ірпінське – 24 квітня минулого року. Якби ворзельські активісти не повідомили голову Немішаїва Сергія Замідру про сесію, він би і не підозрював, що наступного дня вирішуватиметься питання об’єднання. Голова Ворзельської ради Лариса Федорук, зачитавши звернення, тут же запропонувала проголосувати за відмову. Та обурилися присутні на сесії і Немішаївському голові слово надали. Він коротко й цікаво розповів про їх майбутню громаду. Але коли дехто із присутніх захотів поставити йому запитання, то «тринадцять друзів голови» проголосували проти і тут же відхилили пропозицію про об’єднання. Треба сказати, що з зали активно керував процесом голова Бучі Анатолій Федорук.
Мешканці Ворзеля, які були присутні на сесії, не стали чекати, як відмовлятимуть Ірпеню і з обуренням покинули залу. Підставою для відмов стали рішення Ворзельської ради від 04.09.2015 р. та від 29.01.2016 р. За цим рішенням Ворзель уже є об’єднаним з Бучею та ще 8-ма селами (нагадаємо, що вереснева сесія закінчилася жбурлянням стільцями, штовханиною, швидкою, міліцією, шинами під селищною радою і заявою мешканців до суду на неправомірність голосування).
Не ТОВ «Добробут+», а товариство з обмеженою відповідальністю «ДОБРОБУД+»
Ще одне питання, яке потребує деталізації – «Про заміну сторони договору суборенди земельної ділянки від 26.10.2012 р. №321094560001077401 (вул. Леніна, сел. Ворзель)».
Минула влада кинула виклик не тільки ворзельській громаді, але й усій екологічній спільноті. У 2012 році 3 га лісу першої категорії санаторію «Зірка», з його неповторним мікрокліматом, який формували, зокрема, столітні дуби, були віддані під будівництво багатоповерхівок ТОВ «Добробут+». Натомість селищу обіцяли збудувати дитячий садочок. Збудувавши кілька будинків, вщент знищивши столітні дуби на половині території, будівництво призупинили.
Сесія вирішила донищити решту дубів і проголосувала за те, щоб «дати дозвіл комунальному підприємству «Ворзельське управління житлово-комунального господарства» на передачу в суборенду земельної ділянки площею 3 га (кадастровий номер 3210945600:01:054:0077) для житлового будівництва товариству з обмеженою відповідальністю «ДОБРОБУД+» терміном на 45 років у селищі Ворзель, вул. Леніна».
29.12.2015 р., №6790 відбулася купівля-продаж незавершеного будівництва.
Так що донищувати унікальну рекреаційну землю тепер уже буде не ТОВ «Добробут+», а товариство з обмеженою відповідальністю «ДОБРОБУД+».
Ворзель заплатить неспівмірну ціну за дитячий садочок.
http://www.imounr.org.ua/?p=20092#more-20092 (“Ворзель, як кліматична перлина знищується”)
Перший крок щодо порятунку БТК
Трохи пом’якшило загальне враження від цинічного небажання дослухатись до частини громади, яка має своє бачення і свої аргументи на ті чи інші моменти життя селища, питання порятунку Будинку творчості композиторів.
«З метою запобігання зникненню БТК як об’єкта національної культурної спадщини та відродження культурно-просвітницької і мистецької діяльності на цій території, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила доручити Ворзельському селищному голові укласти Угоду про співпрацю між Ворзельською селищною радою, Національною Спілкою композиторів та Будинком творчості композиторів «Ворзель»».
Попередня влада абсолютно нічого не робила, коли громадськість, Спілка композиторів кричали «SOS», звертаючись до неї по допомогу під час цинічного нищення цього, як зараз стверджує селищна влада, «об’єкту національної культурної спадщини». Неначе не нищився, не стирався з лиця селища один із унікальних об’єктів не тільки Ворзеля, але й України (і якби не охорона, яку своїм коштом виставив і утримував впродовж року тоді ще бізнесмен Володимир Карплюк, то невідомо, чи існував би Будинок як об’єкт. І що це так, підтверджує один з інцидентів, який стався весною між охоронцем та зловмисниками, коли четверо грабіжників, під’їхавши на автівці, почали викопувати кольоровий метал. У результаті – наїзд на охоронця, травмпункт, міліція).
http://www.imounr.org.ua/?p=20559 ( “Хто відповість за знищення Будинку творчості композиторів?”)
І тут хочеться нагадати майбутнім підписантам договору про елементарну етику. Невже Володимир Карплюк не заслужив, щоб його проінформували про плани щодо БТК? Окрім всього Ворзель досі підпорядкований Ірпеню, більшість ворзелян підтримали кандидатуру Карплюка на виборах. Карплюк неодноразово говорив, що бачить Будинки спілки композиторів та письменників як одне ціле в частині популяризації національної культури.
Інше
Сесія проголосувала за одноразову грошову допомогу учасникам АТО. Учасники отримають по 5 тис грн., сім’ї загиблих по 10 тис грн. Виплачуватимуть за рахунок коштів, передбачених в бюджеті.
Депутати зменшили розмір орендної плати за землю до 3% реабілітаційно-оздоровчому комплексу «Сосновий бір» (вул. Кірова, 3, площа 8,7 га) Ірпінської фінансово-юридичної академії. Було враховано, що там проживають вимушені переселенці і що свердловина, яка є власністю Академії, забезпечує водопостачанням частину мешканців.
Директор комунального підприємства «Ворзельського управління житлово-комунального господарства» О.І.Бабієнко розказав, як працювало підприємство у 2015 р.
За 2015 рік було укладено 1302 договори з населенням та 63 договори з підприємствами з вивозу ТПВ.
Вивезено 2876 м куб ТПВ. Ліквідовано стихійних сміттєзвалищ (в основному будівельне сміття) загальною масою 75 тон.
Всього надходжень у 2015 році – 824,56 тис грн. Із них вивіз ТПВ із приватного сектору – 282,86 тис грн., з установ – 77.10 тис грн.; кронування та зрізка аварійних дерев – 118,99 тис грн.; ліквідація сміттєзвалищ – 85,28 тис. грн.; оренда землі та ін. – 85, 28 тис грн.
Розглядалися інші питання, які були внесені з голосу.
Данута КОСТУРА
Popularity: 5% [?]