Данута КОСТУРА
Бучанський денний стаціонар на початку лютого святкуватиме свою першу річницю. Інколи вважається, що якщо це комунальний заклад, значить це щось вторинне, запущене, недоглянуте. Денний стаціонар у Бучі повністю руйнує подібні стереотипи.
«Будинок під денний стаціонар викупила у підприємця міська рада, говорить головний лікар бучанської поліклініки Любомир Бучинський. Чимала кількість пацієнтів звертається в Ірпінську міську лікарню за наданням стаціонарного лікування. Це великі кошти, інколи – невиправдані. Бо часто не має потреби у цілодобовому стаціонарі. Достатньо на протязі дня отримати процедури і спокійно, в домашній обстановці, під наглядом рідних продовжити лікування. І, звичайно, що таке лікування буде набагато ефективнішим. Переведення пацієнтів на умови денного стаціонару – це один з етапів реформування охорони здоров’я в нашій державі. Існують стереотипи, що треба розширювати ліжко-дні. Нам треба фінансувати хворого, а не ліжко – дні. Ми поступово відходимо від минулої системи надання медичної допомоги. Майбутнє, зокрема, – за сімейною медициною. Її потрібно розвивати. Такі принципи сповідує весь світ».
У Бучі денний стаціонар – це ошатна двоповерхова будівля , на другому поверсі якої лікують тих, хто за показаннями може обійтись без лікарні. Тут 5 палат на 30 ліжок, які сяють чистотою. Зручні сучасні меблі, ліжка, сучасна білизна. У двох палатах, навіть, висять плазмові телевізори.
За день тут проліковуються три десятки пацієнтів. Опікуються хворими лікар-терапевт Тетяна Голік та медична сестра Оксана Демчук. За чистотою слідкує молодша медична сестра Леся Католіченко. І це весь персонал, який надав допомогу за цей неповний рік 660 пацієнтам. Серед них – 10 відсотків тих, кому до тридцяти років, 20 – до п’ятдесяти і 70 відсотків тим, кому за п’ятдесять.
Лікар Тетяна Голік закінчила Київський національний медичний університет імені Богомольця 16 років тому. Раніше працювала у київській приватній клініці. Вважає, що бучанський денний стаціонар багатьом столичним клінікам нічим не поступається, а в дечому і перевершує їх. Недавно придбаний кардіограф для монітору кардіограм додав позитиву у лікуванні кардіологічних хворих.
У медсестри Оксани Демчук медичний стаж 23 роки, 15 з яких вона пропрацювали старшою операційною сестрою у київській Олександрівській (колишній Жовтневій) лікарні. І це відчувається по тому з якою вправністю вона проводить своїм пацієнтам процедури.
Як працює денний стаціонар можна судити з відгуків у «Книзі скарг і пропозицій». Люди дякують за фаховість, чуйність, терпеливість, розуміння. Часом віршами.
Безпосередньо цікавлюсь думкою пацієнтів про лікування у денному стаціонарі.
Ірина, 45 років: « Лікарняна аура не додає здоров’я. А тут аура позитивна. І лікують нас професіонали».
Євдокія Кобища: « Раніше лягала у лікарню двічі на рік через проблеми з серцево-судинними захворюваннями. Якщо ж у людини такий стан, що може ходити, то, звичайно, що краще лікуватись у денному стаціонарі. Тут зручно, комфортно, чисто. І, що дуже важливо, – уважний, чуйний персонал».
Ганна Гуртовенко, 77 років: « Вже тут другий раз проходжу курс лікування. Красиве приміщення, лікар дуже чуйна».
На першому поверсі розмістилися діагностичні кабінети. Тут можна пройти обстеження за направленням лікарів поліклініки, зокрема, зробити ЕХО серця, гастро-колоноскопію.
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД) Олександр Данюк з гордістю показує апарат, з яким працює: «HITACHI – 5500» апарат експертного класу, нового покоління, багатопрофільний.
Є ще одне дуже суттєве придбання поліклініки – сучасний, цифровий, з малим опроміненням рентген апарат «OPERA T 90 cex». Зараз його налаштуванням займаються спеціалісти.
Інколи нам здається, що все зупинилося, нічого не робиться для простих людей. Такі «об’єкти», як бучанський денний стаціонар, додають нам позитиву і впевненості, що, врешті, все у нас налагодиться.
А закінчити хочу словами ще однієї пацієнтки, Галини Болсуновської : «Люди повинні цінити те, що нам дається і цінувати тих, хто це для нас робить».
Данута КОСТУРА
no images were found
Popularity: 4% [?]