Данута КОСТУРА
У центрі Ворзеля забудовники вирізають, викорчовують цілі масиви добротного лісу, який колись належав оздоровницям. На його місці зводять багатоповерхівки. Всього планують «зачистити», судячи з досі незатвердженого генплану чотири ділянки площею близько 10 га. Дві з них колись належали санаторію «Зірка». Згодом частину своїх земель санаторій передав селищу без зміни цільового призначення. Це значить, що ці землі можна використовувати виключно під оздоровчі проекти. Зміна цільового призначення – це порушення закону. Теж саме можна сказати і про землю колишнього піонерського табору, на якій зараз ведеться інтенсивне будівництво багатоповерхівок.
Дії ворзельської влади в одних викликають зчудування (мимоволі проводиш паралель з цинізмом пріснопам’ятної « Сім’ї»), в інших – лють. Її щодо себе могли відчути ворзельські посадовці, яким прийшлось відповідати на питання обурених ворзелян, які зібралися 17 червня біля селищної ради.
Претензій до влади набралося чимало. Та все ж головним лозунгом протестувальників був: « Ні – вирубуванню лісу, ні – багатоповерхівкам!». Бо вирубка дерев набрала загрозливих масштабів.
З благословення влади забудовники знищують Ворзель як курорт. Бо саме унікальне ворзельське повітря зробило у свій час Ворзель кліматичним курортом, який притягував до себе відпочивальників з різних куточків країни. І про це говорив головний лікар санаторію «Україна» Андрій Липовецький, наголошуючи, що ми не маємо права допустити, щоб Ворзель знищили, як оздоровницю. Депутат селищної ради Олег Смолянчук зачитав заяву, підписану мешканцями, у якій вони вимагали у влади припинити роздачу земель, знищувати зелені зони. Анатолій Савату, який очолює ворзельських чорнобильських ліквідаторів, народився у Ворзелі. Йому боляче дивитися на вирвані і залишені коріння столітніх дубів, які могли служити людям ще не одне століття. Виступали опозиційні депутати, мешканці зі своїми скаргами на владу, зі своїми тривогами за майбутнє Ворзеля
Голови селища Олександра Венгрика у раді не було. До народу вийшов його заступник Віктор Кузьменко. Заступник не зміг відповісти народу нічого з приводу знищення зелених зон, будівництва багатоповерхівок. Пояснив свою необізнаність тим, що відповідає за гуманітарний напрямок. Згодом пішов «у наступ» і заявив, що біля ради зібралися мешканці, яким заплатили. Ось так, виявляється, «глибинно» побачив гуманітарний заступник цю акцію протесту. Питань, як кажуть, нема.
Обурені люди пішли шукати правди до секретаря селищної ради Олега Атаманчука. Він лише три дні тому став секретарем і це була його основна відповідь на питання мешканців. А ще радив ці питання оформлювати у вигляді запитів. Це неабияк обурило громадян, бо у більшості з них вже був сумний досвід спілкування з владою саме через листування. Особливо обурився мешканець, який мав при собі чималу кількість звернень-відповідей з приводу незаконного збільшення висоти багатоповерхівок, які будуються біля його будинку на колишній землях піонерського табору. У інших ця порада визвала сміх – як правило більшість з громадян отримували відписки. У цьому влада виявилася профі.
Олегу Атаманчуку показали генплан і попросили, щоб він, зокрема, дав оцінку тотальній вирубці 3 га лісу, що колись належали санаторію «Зірка» і зараз забудовуються багатоповерхівками фірмою «Добробут +». Як же він, корінний ворзелянин, який вдруге вибраний депутатом, екс-голова регламентної комісії міг дати добро на це беззаконня? Але секретар все норовив «зіскочити» з теми – знищення дерев пояснював вирубкою сухостою, тощо.
Практично не отримала від нього відповіді на свої запитання і репортерська група каналу 1+1, яка була присутня на акції протесту.
Теперішня влада у своїй захланності перейшла всі межі здорового глузду. Ворзель, на третині земель якого раніше діяли 28 оздоровчих закладів , цілеспрямовано позбувається унікального лісу, який продукував не менш унікальне повітря.
Данута Костура
no images were found
Popularity: 5% [?]