Як ворзельська влада «дерибанить» парк «Перемога»

Наталія ВОЙТЕНКО

На сесії Ворзельської селищної ради, яка відбулася 29 листопада 2011 року відбулась роздача земель під житлову забудову, зокрема, частини території парку « Перемога». На колективне звернення мешканців прилеглих до парку вулиць щодо надання інформації про документальне підтвердження виділення земельних ділянок у парку, голова селища роз’яснив, що це конфіденційна інформація.

Тоді мешканці звернулися до Адміністрації Президента, Генеральної Прокуратури, Національного комітету по боротьбі з корупцією, Служби Безпеки, Міністерства екології та природних ресурсів і до прокурора Ірпеня.

Адміністрація Президента, Служба Безпеки надіслали наше Звернення до прокуратури Київської області.

Прокуратура Київської області направила це Звернення до Головного управління Держкомзему та Державної екологічної інспекції Київської області.

Держкомзем направив наше Звернення до Державної інспекції сільського господарства в Київській області, яка розглянувши його 03. 05.2012 року повідомила: ( цитата з листа)

«Рішенням 3 сесії 24 скликання Ірпінської міської ради від 27.06. 2002 року № 49- 3 – ХХ1V, землі, вкриті рослинністю ( крім наданих у власність чи користування) в межах Ірпінського регіону які обслуговуються Бучанською лісогосподарською установою Київського обласного житлово-комунального управління віднесено до земель житлової та громадської забудови.

Згідно рішення 15 сесії 6 скликання Ворзельської селищної ради Київської області від 254 – 15- V1 надано дозвіл громадянам на виконання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд в смт Ворзель.

Крім того відповідно до Державної статистичної звітності відділу Держкомзему у м. Ірпіні, землекористувач парк « Перемога» не обліковується.

Начальник І. І. Пархоменко».

А ось Міністерство екології та природних ресурсів посилаючись на інформацію Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській області знає про парк і стверджує, що 15 земельних ділянок, які були надані громадянам під будівництво жилого будинку знаходяться у межах парку «Перемога». Більше того, статтею 51 Земельного кодексу визначено: (цитата з листа) «що земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів належать до земель рекреаційного призначення».

17 березня 2011 року було введено мораторій на 5 років на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення , зелених зон і зелених насаджень.

Цитата з листа: «Рішення Ворзельської селищної ради від 29. 11. 2011 № 254 – 15 – V1 було прийняте після набрання чинності цього Закону ( 13. 04. 2011).

Згідно зі ст.. 83 Земельного кодексу України земельні ділянки загального користування населених пунктів( у тому числі парки та сквери) не можуть передаватися із комунальної у приватну власність». Заступник Міністра І. Вільдман.

А те, що це комунальна власність, стверджує Акт №1 від 15 . 07. 1997 року. У ньому йдеться про передачу Укрпрофоздоровницею парку пансіонату «Перемога» площею 27, 8 га Ворзельській селищній раді. Передали і озеро.

Рішення про забудову рекреаційної зони призведуть до екологічної катастрофи. Згідно технічного звіту підприємства «Геоекосистеми» (приватне замовлення №180910 від 18. 09. 2010 р) вулиця Ватутіна ( до перехрестя з вулицею Семенівською) знаходиться нижче рівня озера на піщано-глинистих грунтах з рівнем грунтових вод до 0,5 м. Пагорб з лісом навпроти являється захисним бар’єром для будинків. Цей факт повинні знати місцеві земле урядники та архітектори, якщо вони вважаються спеціалістами.

Громада Ворзеля звертається до голови селищної ради О. П. Венгрика з питаннями:

– яким документом, коли і хто, не поставивши до відома громаду, перевів землі рекреаційного призначення в землі запасу громади?

– яким чином і чому в селищній раді відсутні відомості про існуючий парк «Перемога» і куди вони зникли?

– в якому місці та які межі земельної ділянки розглядаються селищною радою під ландшафтний парк «Перемога» площею 7, 5 га?

У 2005 році «Діпромістом» було розроблено генеральний план Ворзеля, де позначені межі парку «Перемога», санітарної та рекреаційної зон. На теперішньому , так званому генплані, який найближчим часом хоче затвердити селищна рада, половина цих земель попала під забудову.

Від імені мешканців вулиць Ватутіна, Горького, Пролетарської

Наталія Войтенко ( дівоче прізвище Симоненко)

ворзелянка у четвертому поколінні

no images were found

Popularity: 6% [?]

1 коментар до "Як ворзельська влада «дерибанить» парк «Перемога»"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code