Олімпіада Горбатюк
«Уварівський дім», такий необхідний для нас, – це місце, де літні ворзеляни з нотками ностальгії, а молодь з цікавістю оглядають експонати місцевого музею, фотовиставки, експозиції місцевих умільців. Це дім, де можна зібратися на спільні урочистості, послухати наживо класичну і сучасну музику, самодіяльний хор та професійних виконавців.
Організатором мистецьких заходів була художній керівник Юлія Бережко-Камінська. Ця талановита людина віршами українських і російських поетів, а часом і власною поезією вміло тематично поєднувала художні елементи вечорів, що проходили на високому мистецькому рівні.
Несподівано мені до рук потрапила газета «Мыслитель» – «Информационно-просветительский бюллетень ассоциации христианских церквей Ирпенского региона», як сказано в її реквізитах. А в тій газеті стаття «Ворзель в тенетах окультистів?», написана шанованим мною О. Соколенко.
Від цієї статті повіяло середньовіччям. Її висновок: культурно-мистецькі заходи стали рекламою та розсадником окультного сектантства. Отакої! Я не вірю у те, що споглядаючи картини М. Реріха на виставках в київських музеях можна заплутатись в тенетах секти сахаджа-йоги, а слухаючи українську і світову класичну музику, бути під загрозою «самореалізації»! На концертах, що організовувала Камінська, нічого подібного не було.
Кожна мисляча людина має право обирати ідеологічне спрямування, пам’ятаючи свої корені і віру свого народу, а кожна освічена людина має знати суть того чи іншого вчення.
Я не думаю, що п. Юлія ставила собі за мету заплутати нас тенетами окультизму. Якби вона ще організувала вечорниці, як у музеї Івана Гончара, то тоді її звинуватили би відьомстві і ворожбі.
На жаль, тепер Юлія Бережко-Камінська в Уварівському домі не працює, і я туди більше ходити не буду.
Олімпіада Горбатюк, лікар
Popularity: 2% [?]
шампанское не разливают?